Senat ukrywa przed mediami informacje o premiach i nagrodach. Pęk pisze o "najbardziej upartyjnionej kancelarii"

Kierowany przez Tomasza Grodzkiego Senat nie chce ujawnić dziennikarzom wysokości premii oraz nagród najwyższych urzędników izby wyżej polskiego parlamentu. Sprawą zajął się sąd, a Kancelaria Senatu domaga się kasacji wyroku WSA z 10 sierpnia. Sprawę skomentował wicemarszałek Marek Pęk.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

We wtorek w Interii ukazał się artykuł pt. "Kancelaria Senatu ukrywa premie i nagrody przed Interią. Jest wyrok sądu". Podkreślono w nim, że pod koniec lutego portal ten wystąpił o ujawnienie nagród, dodatków senackich, premii lub innych dodatkowych form wynagrodzenia, które w 2021 r. zainkasowali najważniejsi urzędnicy izby wyższej parlamentu.

"Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski przedłużył termin odpowiedzi, by ostatecznie odmówić udzielenia informacji. Redakcja zaskarżyła decyzję, a 10 sierpnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok: najbliższy współpracownik marszałka jest zobowiązany rozpoznać wniosek. Kancelaria Senatu chce kasacji"

- czytamy.

"Pytania przesłane Kancelarii Senatu przez Interię dotyczyły najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Tomasza Grodzkiego. Chodziło o kierownictwo Centrum Informacyjnego Senatu oraz szefową gabinetu marszałka. W 2021 r. szefem był Maciej Berek. Zastępcy to Jakub Stefaniak i Anna Godzwon. Najbliżej najważniejszego z senatorów Platformy była z kolei Małgorzata Daszczyk nazywana w kuluarach >>pierwszą damą Senatu<<" - podkreślono w artykule.

"A tymczasem Senat Tomasza Grodzkiego - ostoja praworządności, reduta demokracji, izba prestiżu, itp. itd. - ukrywa przed opinią publiczną informacje o premiach i nagrodach dla kierownictwa najbardziej upartyjnionej Kancelarii w historii RP"

- napisał we wtorek na Twitterze wicemarszałek izby wyższej parlamentu Marek Pęk, odnosząc się do tych doniesień. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, interia.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo