Zapytano Polaków, co sądzą o rządach Tuska. Wyniki powinny dać do myślenia opozycji

Donald Tusk to polityk, który budzi skrajne emocje. Jest co prawda grupa zwolenników PO, która poszłaby za nim w ogień, lecz nawet wśród najbardziej twardego elektoratu opozycji 34 proc. badanych uważa, że nie tęskni za czasami, gdy obecny lider PO był premierem. Łącznie, negatywne nastawienie do rządów Tuska sięga blisko 62 procent.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Czy tęsknisz za rządami PO/PSL, kiedy premierem był Donald Tusk?" - zapytano w sondażu, który grupa United Surveys zrealizowała dla portalu Wirtualna Polska. Wyniki mogą dać sporo do myślenia samemu Tuskowi, jak i środowisku Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że Polacy doskonale pamiętają styl rządzenia byłego premiera. 

Aż 42,5 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie nie". Kolejne 19,4 proc. stwierdziło, że "raczej nie". Łącznie więc 61,9 procent badanych wykazało negatywne nastawienie do rządów obecnego lidera Platformy Obywatelskiej. 

Zwolenników Tuska jest dużo mniej. "Raczej tak" - wskazało 15,6 proc. badanych, a 11,7 proc. zdecydowanie tęskni za czasami Tuska u władzy. 10,8 proc. stwierdziło, że "trudno powiedzieć". 

Jak wygląda sondaż w podziale na zwolenników poszczególnych formacji politycznych? Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w 87 proc. udzielili odpowiedzi "zdecydowanie nie", w 6 proc. "raczej nie", a 7 proc. - "trudno powiedzieć". Nie znalazła się ANI JEDNA osoba, która tęskniłaby za rządami Tuska. Z kolei wśród zwolenników opozycji Tusk również ma umiarkowane notowania - dużo więcej jest "tęskniących", ale aż 16 proc. udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie nie", a 18 proc. "raczej nie".

 

 Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo