Rosjanie popierają mobilizację?

"Nie jest wykluczone, że w Rosji istnieje poparcie dla mobilizacji; rosyjscy parlamentarzyści coraz częściej mówią o potrzebie mobilizacji i o wojnie z Zachodem" - oświadczył dziś przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki.

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116156726

"Deputowani Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji - red.) coraz częściej mówią o wojnie z Zachodem i o tym, że konieczna jest mobilizacja"

- powiedział Skibicki w wywiadzie dla portalu Kyiv Post. 

Ocenił, że w Rosji nasiliła się "retoryka mobilizacyjna": np. przywódca komunistów Giennadij Ziuganow i inni działacze "mówią o tym, że faktycznie trwa wojna (...) i że potrzebne jest ogłoszenie wojny i mobilizacji".

Skibicki zwrócił uwagę, że rosyjscy politycy głoszą, że chodzi o wojnę "nie po prostu z Ukrainą, a z NATO i USA, dlatego, że te walczą po stronie Ukrainy".

Wywiad ukraiński ocenia przy tym, że poparcie dla mobilizacji dominuje w Rosji wśród osób w wieku powyżej 50 lat, te zaś nie pójdą na front.

"Walczyć pójdzie młodzież, która ma 20 i 30 lat"

- przypomniał Skibicki. 

Tak więc - podsumował - "właśnie ogłoszenie powszechnej mobilizacji będzie wskaźnikiem, który pokaże, na ile naród rosyjski jest gotów prowadzić tę krwawą wojnę".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #wojna #mobilizacja #Rosjanie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo