Znany polityk PO oburzony na okładkę „Gazety Polskiej Codziennie”. Marszałek Geblewicz grozi pozwem

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz na Twitterze rozważa pozwanie „Gazety Polskiej Codziennie” za okładkę dzisiejszego wydania gazety. Chodzi o tekst Tomasza Duklanowskiego, w którym dziennikarz opisuje prorosyjskie działania premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz jej współpracę z Geblewiczem.

okładka Gazety Polskiej Codziennie

Tomasz Duklanowski w czołówkowym tekście opisał sprawę opublikowanych przez niemiecki dziennik „Die Welt” dokumentów, które pochodzą z Kancelarii Stanu Niemiec. Wynika z nich, że premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego prowadziła własną politykę zagraniczną, która była niezgodna z polityką, jaką prowadzi Republika Federalna Niemiec.

„Wynika z nich, że premier Meklemburgii Manuela Schwesig współpracowała z Federacją Rosyjską nie tylko przy Nord Streamie 2, ale prowadziła własną politykę z Rosją Putina. Z kolei ze Schwesig ściśle współpracował marszałek Olgierd Geblewicz, który z premier Meklemburgii dążył do utworzenia polsko-niemieckiej aglomeracji ze stolicą w Szczecinie”
- czytamy w tekście Duklanowskiego.

Na publikację zareagował marszałek województwa zachodniopomorskiego. Olgierd Geblewicz zwrócił się do internautów z pytaniem, czy powinien skierować w tej sprawie pozew do sądu.


 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo