Wróci nauka zdalna? „To pierwszy rok szkolny od 2020 roku, który zaczynamy bez obaw”

Nie ma obecnie żadnych sygnałów ze strony służb sanitarnych lub Ministerstwa Zdrowia o zagrożeniu zdalną nauką z powodów epidemicznych – przekazał szef MEiN Przemysław Czarnek.

Jan Sroda/Gazeta Polska

Minister edukacji i nauki podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 podkreślił, że "na ten moment nie ma zagrożenia nauką zdalną”.

"Nie ma wątpliwości, że sezon jesienny czy zimowy zawsze obfitował w infekcje i bywało tak, że połowa, albo nawet więcej klasy było na zwolnieniach lekarskich z powodu grypy lub innych wirusów"

– wskazał minister.

"Dziś nie mamy żadnych sygnałów ze strony służb sanitarnych lub Ministerstwa Zdrowia o jakimkolwiek zagrożeniu nauką zdalną z powodu zdrowotnych lub w ogóle zagrożeniu nauką zdalną" – powiedział.

"To pierwszy rok szkolny od 2020 roku, który zaczynamy bez obaw, jeśli chodzi o naukę zdalną z tego powodu"

– zaakcentował.

Rządowe dane z poniedziałku mówiły, że badania potwierdziły 720 zakażeń koronawirusem; nie zanotowano przypadków śmierci osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 245 370 przypadków. Zmarło 117 351 osób z COVID-19.

Rok szkolny 2021/2022 był drugim rokiem funkcjonowania polskiej edukacji w pandemii COVID-19, część uczniów przez pewien czas musiała uczyć się zdalnie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo