Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Premier Meklemburgii współpracowała z Putinem i PO

To są porażające informacje – mówi Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. Chodzi o dokumenty z Kancelarii Stanu Niemiec, jakie ujawnił „Die Welt”. Wynika z nich, że premier Meklemburgii Manuela Schwesig współpracowała z Federacją Rosyjską nie tylko przy Nord Streamie 2, ale prowadziła własną politykę z Rosją Putina. O współpracy kontrowersyjnej Niemki z zachodniopomorską PO i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online. 

Gazeta Polska Codziennie

Dokumenty, które opublikował niemiecki dziennik „Die Welt”, pochodzą z Kancelarii Stanu. Wynika z nich, że premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego prowadziła własną politykę zagraniczną, która była niezgodna z polityką, jaką prowadzi Republika Federalna Niemiec. Polegała ona na ścisłej współpracy z Federacją Rosyjską i okręgiem petersburskim; i to w okresach bardzo newralgicznych już po zajęciu Krymu przez Rosję. Tymczasem w Niemczech do prowadzenia polityki zagranicznej upoważniony jest wyłącznie rząd federalny. Przez wiele lat z premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego ścisłą współpracę prowadził też szef Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim, marszałek województwa Olgierd Geblewicz. 
Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie

We wtorkowej „Codziennej” także:

  • Totalny amok

Opozycja i sprzyjające jej media cały czas są w szale po otwarciu kanału na Mierzei Wiślanej za wszelką cenę próbując podważyć sensowność inwestycji. - Należy patrzeć z takim naturalnym spokojem i optymizmem, że opinie przeciwników politycznych będą wstydliwie  wycofywane z opinii publicznej – ocenił Jerzy Polaczek.

  • Iustitia „waletuje” w sądzie

Dyrektor sądu w Radomiu wypowiedział umowę użyczenia, ale tamtejsza Iustitia nie zamierza się wyprowadzić. Nadal podaje sądowy adres, jako swoją siedzibę. Zresztą podobnie, jak zdecydowana większość terenowych oddziałów stowarzyszenia. I jakoś nie widzą w tym nic niestosownego.

  • Świat pożegnał królową Elżbietę II

Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Przez ostatni dni była spontanicznie żegnana przez miliony Brytyjczyków. Z całego świata do Londynu spływały kondolencje. Jednym z uczestników ceremonii pogrzebowej był prezydent Andrzej Duda.

  • W poszukiwaniu tańszego węgla

Spółki zobowiązane przez premiera Mateusza Morawieckiego do zwiększonego importu węgla zrealizowały już 80 proc. planu na ten rok. Jak podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, tak wielki logistycznie projekt, nie był w Polsce do tej pory realizowany. Surowiec jest dostępny dla indywidualnych odbiorców na wielu składach, ale jego ceny przekraczają 3 tys. zł.

Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo