Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego • • •

Biden ogłosił koniec pandemii Covid 19

„Pandemia się skończyła. Wciąż mamy problem z Covid-19. Wciąż jest z tym wiele pracy. Ale pandemia się skończyła” – oświadczył prezydenta USA Joe Bidena. Komentatorzy podkreślają, że jego komentarz pojawił się zaledwie kilka tygodni po tym, kiedy administracja poprosiła Kongres o miliardy dolarów na wydatki związane z testami i szczepieniami.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Jak widać, nikt nie nosi maseczek. Wszyscy wydają się być w całkiem dobrej formie.
- mówił w "60 Minutes" prezydent.

Pandemia się skończyła?

Według stacji CBS słowa przywódcy USA są sprzeczne z deklaracjami jego doradców z początku września. Wówczas namawiali oni Amerykanów do pobrania uaktualnionej szczepionki w obawie przed jesienną i zimową falą wirusa.

Pandemia jeszcze się nie skończyła. Pozostajemy czujni i oczywiście nadal będziemy tropić i przygotowywać się na nieprzewidziane zwroty akcji.
- cytuje CBS oświadczenie z 6 września dr Ashisha Jha, głównego urzędnika Białego Domu ds. związanych z koronawirusem.

Zdaniem federalnych specjalistów w zakresie zdrowia liczba zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż wynosi w USA średnio około 400 dziennie. Uznali, że to zbyt wiele.

Zgodnie z ich przewidywaniami deklaracja o stanie zagrożenia zdrowia publicznego dla Covid-19 zostanie odnowiona co najmniej raz jeszcze w tym roku.

CBS przypomina, że lokalne wydziały zdrowia w dużej mierze wyeliminowały restrykcje wprowadzone z powodu Covid. Podróże wróciły do poziomu sprzed pandemii. Spadło tempo nowych hospitalizacji.


 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo