Z OSTATNIEJ CHWILI

Papież: apeluję do prezydenta Rosji o zatrzymanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie • • •

Mbappe odmówił udziału w sesji fotograficznej reprezentacji

Francuski piłkarz Kylian Mbappe nie weźmie udziału we wtorkowej sesji zdjęciowej reprezentacji Francji przed meczami Ligi Narodów z Austrią oraz Danią w związku z ochroną praw do swojego wizerunku - poinformowali w oświadczeniu przedstawiciele zawodnika.

Kylian Mbappe
https://twitter.com/brfootball

Podczas wtorkowej sesji reprezentacji Francji mają towarzyszyć logotypy głównych sponsorów, takich jak Coca-Cola, KFC oraz Uber Eats, z którymi francuska federacja (FFF) ma podpisane kontrakty. Mbappe nie zgodził się wykorzystywać swojego wizerunku do promocji niezdrowego trybu życia i zdecydował się nie brać udziału w takim przedsięwzięciu.

W poniedziałek podczas negocjacji z francuską federacją (FFF) przedstawiciele piłkarza mieli nadzieję na szybkie dojście do porozumienia. Przyznali, że zawodnik chciałby zachować wybór marek, z którymi związana jest jego osoba. Tłumaczyli, że Mbappe jest jedną z największych gwiazd francuskiego zespołu, a jego wizerunek jest zdecydowanie częściej wykorzystywany w różnych kampaniach promocyjnych.

Ostatecznie rozmowy nie doprowadziły do oczekiwanego kompromisu i sprawa została odroczona przez prezesa francuskiej federacji (FFF) Noela Le Graeta do zakończenia tegorocznych mistrzostw świata.

"Piłkarz reprezentacji 'Trójkolorowych' i jej przedstawiciele głęboko ubolewają, że przed mistrzostwami świata nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii praw do wizerunku swojego najlepszego zawodnika. Moi doradcy, a w szczególności adwokat Delphine Verheyden, mieli okazję na wielu spotkaniach z kierownictwem francuskiej federacji (FFF) wyrazić swoje stanowisko w sprawie konieczności zmiany umowy dotyczącej warunków korzystania z mojego wizerunku w reprezentacji narodowej" - głosi treść komunikatu wydanego przez przedstawicieli francuskiego gwiazdora.

Podczas swojej dotychczasowej przygody w kadrze narodowej Mbappe nie uczestniczył już w kampanii sponsorskiej w centrum szkoleniowym Clairefontaine, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec umowy, którą pozostali piłkarze podpisali z FFF w sprawie wykorzystania wizerunku przez francuską federację.

Mistrz Świata z 2018 roku w koszulce reprezentacji Francji wystąpił dotychczas w 57 spotkaniach, w których zdobył 27 goli oraz zanotował 21 asyst.

Broniąca tytułu ekipa "Trójkolorowych" na MŚ, które rozpoczną się 20 listopada, pierwszy mecz w grupie D rozegra dwa dni później z Australią, następnie 26 listopada z Danią, a w ostatnim spotkaniu fazy grupowej 30 listopada zmierzy się z Tunezją.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Kylian Mbappe #Francja #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo