CBA zatrzymało wójta gminy Kołobrzeg

Trzy osoby - wójt gminy Kołobrzeg, przedsiębiorca i dyrektor firmy farmaceutycznej - zostały zatrzymane przez CBA w związku z przyjęciem 300 tys. zł łapówki za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego – podał w poniedziałek zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

zdjęcie ilustracyjne
cba.gov.pl

Zatrzymania wójta gminy Kołobrzeg, dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcy dokonali funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie na gorącym uczynku, w chwilę po przyjęciu łapówki w kwocie 300 tys. zł.

Jak podał zespół prasowy CBA, czynności związane z zatrzymaniem przeprowadzone zostały w okolicach Wrocławia.

„Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego” – podało CBA.

Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch podejrzanych – wójta oraz dyrektora firmy farmaceutycznej.

Zatrzymany wójt Włodzimierz P. przez lata związany był z Platformą Obywatelską i startował w wyborach samorządowych z jej poparciem. W 2016 roku, gdy PO była w zdecydowanym odwrocie po przegranych wyborach parlamentarnych, ogłosił odejście z partii. 

CBA prosi o kontakt ze szczecińską delegaturą osoby posiadające wiedzę na temat potencjalnych nieprawidłowości w gminie Kołobrzeg. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#CBA #Kołobrzeg #zatrzymanie wójta

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo