Wysiadamy na Przystanku Niepodległość

To już siódmy raz, kiedy na Ziemi Kłodzkiej spotykają się Polacy z różnych stron naszego kraju, ludzie którym leży na sercu dobro Ojczyzny. Spotykaliśmy się od roku 2015: dwukrotnie w Lewinie Kłodzkim, dwukrotnie w Dusznikach Zdroju i podobnie dwukrotnie w Polanicy Zdroju. W roku bieżącym, w dniu 23 września, goście znów wysiądą na Przystanku Niepodległość w Polanicy Zdroju, a główną bazą będzie gościnny Hotel „Nowy Zdrój”. Wydarzenia będą miały też miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, w Parku Zdrojowym, w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju. Tegoroczną edycję, podobnie jak i wcześniejsze, objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a patronatem duchowym – JE ks. Biskup Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki.

Przez 3 dni  uczestnicy Przystanku Niepodległość będą w debatach rozmawiać  o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. O  szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Myśl przewodnia tegorocznej edycji brzmi: „Rok 2022 -  Rokiem Romantyzmu Polskiego”.

Tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczyć będą kwestii niepodległości, Żołnierzy Wyklętych, tragedii smoleńskiej, kondycji i roli młodego pokolenia. 

W dyskusjach wezmą udział wybitni publicyści, historycy oraz politycy.

Ponownie Przystanek Niepodległość  będzie organizatorem plenerowego wydania popularnego Salonu Dziennikarskiego, który standardowo prowadzony jest w studio TVP Info.

Wydarzeniu będą towarzyszyć  wystawy, koncerty, oraz statyczny pokaz broni 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka.

Po jednej z wcześniejszych edycji Przystanku napisał o nim  prof. Tomasz Panfil: „Na Przystanku Niepodległość zaczynamy pracę dla Polski, dla suwerenności. To szczęście i przyjemność pracować z takimi ludźmi”. Pięknej rekomendacji udzielił także min. Antoni Macierewicz: „Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego wszystkiego, co przeżyłem, co zobaczyłem i usłyszałem na Przystanku Niepodległość. Dziękuję”. 

- Wydarzenie to nie mogło by się jednak odbyć bez wsparcia. Dziękujemy sponsorowi strategicznemu PZU, Darczyńcom - Fundacji Banku Pekao SA i  Fundacji Orlen, sponsorowi Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A. oraz Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, partnerom – Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST – PARK DEVELOPMEN, Uzdrowiskom Kłodzkim, Hotelowi „Nowy Zdrój”, miastom Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój. Dziękujemy mediom dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą Przystanek Niepodległość. W dniach 23 – 25 września 2022 r. W Polanicy Zdroju bić będzie serce Polski

- przekazało biuro prasowe wydarzenia.
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

Przystanek Niepodległość
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo