Karol III: Dziękuję za okazane wsparcie

W przededniu pogrzebu Elżbiety II król Wielkiej Brytanii Karol III wyraził wdzięczność wszystkim ludziom, którzy okazali wsparcie i pocieszenie po śmierci jego matki i zapewnił, że jest głęboko poruszony okazanymi wyrazami współczucia.

Northern Ireland Office, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

- "W ciągu ostatnich dziesięciu dni, moja żona i ja byliśmy tak głęboko poruszeni wieloma kondolencjami i wsparciem, które otrzymaliśmy z tego kraju i z całego świata. W Londynie, Edynburgu, Hillsborough i Cardiff byliśmy w niezmierzony sposób poruszeni tymi wszystkimi, którzy zadali sobie trud, aby przyjść i złożyć wyrazy szacunku dla trwającej przez całe życie służby mojej drogiej matki, zmarłej królowej"

- napisał Karol III w opublikowanym w niedzielę wieczorem oświadczeniu.

- "W czasie, gdy wszyscy przygotowujemy się do ostatniego pożegnania, chciałem po prostu skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć dziękuję wszystkim tym niezliczonym osobom, które były takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i mnie w tym czasie żałoby"

- dodał.

Nabożeństwo pogrzebowe Elżbiety II zacznie się w poniedziałek o 12.00 polskiego czasu w Opactwie Westminsterskim, po czym trumna z jej ciałem zostanie przewieziona do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i tam złożona do grobu.

Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo