Haniebna manifestacja w Niemczech. Prorosyjscy demonstranci na ulicach Frankfurtu

Około 400 prorosyjskich demonstrantów wyszło w niedzielę na ulice Frankfurtu nad Menem. W proukraińskiej kontrdemonstracji wzięło udział około 350 osób. Policja zapobiegła konfrontacji obu grup - informuje w niedzielę portal hessenschau.

Marco Almbauer, CC0, via Wikimedia Commons

Prorosyjska demonstracja, która rozpoczęła się na Opernplatz, została zwołana przez związek niemiecko-rosyjski w Hesji, ale także przez grupy z tzw. Querdenker (Querdenkerzy m.in. organizowali manifestacje koronsceptyków w czasie pandemii - PAP). Po wiecu wzywającym m.in. do zakończenia polityki sankcji wobec Rosji uczestnicy przemaszerowali przez centrum miasta.

W tym samym czasie na oddalonym o zaledwie kilkaset metrów Goethe-Platz zebrało się około 350 osób na proukraińskiej kontrdemonstracji. Kontrdemonstracja przeszła następnie przez centrum Frankfurtu. Demonstracja zakończyła się ok. godz. 15 przy Eschenheimer Tor w bezpośrednim sąsiedztwie konsulatu Rosji.

Według policji oba wydarzenia miały charakter pokojowy, choć zdarzały się sporadyczne prowokacje z obu stron. Uniemożliwiono spotkanie obu demonstracji na Opernplatz - dodała policja.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo