„Polska zrywa ostatnie kajdany zależności od Rosji". Holenderskie media z uznaniem o otwarciu kanału

Polska otworzyła kanał, którym statki z Elbląga mogą dotrzeć do Morza Bałtyckiego, nie przekraczając wód rosyjskich - napisał największy dziennik Holandii „De Telegraaf”, który w tytule artykułu zacytował słowa premiera Mateusza Morawieckiego: „Polska zrywa ostatnie kajdany zależności od Rosji".

Twitter @MorawieckiM

Dziennik przypomina też słowa prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystego otwarcia.- "To wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją słowo suwerenność i rozumieją znaczenie suwerenności".

Zerwane kajdany zależności 

„De Telegraaf” podkreśla, że Polska wybrała szczególną datę na otwarcie przekopu.  -„17 września 1939 roku Związek Radziecki napadł na Polskę, dzieląc ten kraj z nazistowskimi Niemcami, które zaatakowały z zachodu dwa i pół tygodnia wcześniej” – przypomina gazeta.

- „W 83. rocznicę sowieckiego ataku na Polskę zrywamy ostatnie kajdany zależności”

- cytuje słowa premiera Mateusza Morawieckiego poczytny dziennik.

Presja Rosji 

To, że Rosja wykorzystuje własne przejście przez Mierzeję Wiślaną do wywierania presji na Polskę, stało się jasne na początku tego stulecia, napisał „De Telegraaf”.

- „W latach 2006-2010 Rosja zakazała wszelkiego ruchu żeglugowego na Zalewie Wiślanym, co wiązało się z ogromnymi wydatkami dla Elbląga”

- czytamy w dzienniku.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo