Bratysława: Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w Szczycie Konserwatywnym

W poniedziałek, 19 września premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w II Szczycie Konserwatywnym w Bratysławie. Tematem przewodnim spotkania będą najważniejsze wyzwania dla współczesnej Europy - przekazano na stronie kancelarii premiera.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na stronie KPRM podkreślono, że uczestnicy Szczytu Konserwatywnego będą omawiali wyzwania, przed którymi stoi współczesna Europa.

- Wyzwania będą rozpatrywane z uwzględnieniem perspektywy regionu Europy Środkowej oraz w kontekście wartości i dziedzictwa chrześcijańskiego. Tematyka dyskusji obejmować będzie również sprawy, takie jak rosyjska agresja na Ukrainę czy tendencje centralizacyjne w UE

- czytamy.

W ramach szczytu premier Mateusz Morawiecki wygłosi przemówienie dotyczące współczesnych wyzwań dla Europy Środkowej, a następnie weźmie udział w dyskusji panelowej z premierem Słowacji Eduardem Hegerem.

Szczyt organizowany jest przez Wspólnotę Ladislava Hanusa – to akademickie stowarzyszenie ze Słowacji. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Polska stanowi dla nich pozytywny przykład wdrażania konserwatywnej agendy w życiu publicznym.

Ladislav Hanus był rzymskokatolickim księdzem, historykiem sztuki oraz wybitnym przedstawicielem słowackiej filozofii kultury, który żył w latach 1907-1994.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo