​Jutro dzień pamięci

  

Comiesięczne spotkania na obchodach rocznicy tragedii smoleńskiej umacniają wspólnotę pamięci. Są też manifestem potrzeby poznania prawdy o przyczynach katastrofy – mówi ks. Jan Sikorski, kapłan archidiecezji warszawskiej.

Katastrofa smoleńska jest wydarzeniem, o którym nie możemy zapomnieć. Zginęli prezydenci, ludzie przez wielu ukochani i szanowani – mówi ks. Jan Sikorski. – Z religijnego punktu widzenia spotykamy się w modlitwie. Społeczny wymiar obchodów ma jednak szersze znaczenie. Manifestujemy potrzebę poznania prawdy o przyczynach tragedii. Nie chcemy się mścić, chcemy ustrzec się przed podobnymi wydarzeniami w przyszłości podkreśla kapłan. – Nie wszystko bowiem zostało wyjaśnione, sprawa toczy się zagadkowo wolno. Myślę więc, że nasze wspólne spotkania na comiesięcznych uroczystościach wywierają presję na ludziach odpowiedzialnych za wyjaśnienie tej zagadki, by działali sprawnie i rzetelnie.

Już jutro, 10 września o godz. 19 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar. Następnie zebrani wyruszą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, złożone tam zostaną kwiaty i zapalone znicze.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

PiS triumfuje w okręgu częstochowskim. Prawie dwa razy lepszy wynik od drugiej KO

/ Twitter/@pisorgpl

  

Kandydaci PiS wygrali wybory do Sejmu w okręgu częstochowskim, zdobywając ponad 44 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską głos oddało tam blisko 23 proc. wyborców – wynika z wciąż wyrywkowych danych PKW.

Według danych z ponad 94 proc. obwodowych komisji wyborczych, na kandydatów PiS w okręgu nr 28 głosowało 44,2 proc. wyborców, listę komitetu Koalicja Obywatelska PO, N, IPL, Zieloni poparło 22,9 proc. Na trzecim miejscu jest komitet SLD – 15,63 proc., na czwartym PSL – 8,4 proc., na piątym Konfederacja Wolność i Niepodległość – 6,06 proc., a na szóstym Bezpartyjni i Samorządowcy – 2,81 proc.

Sejmowy okręg wyborczy nr 28 obejmuje Częstochowę i powiat częstochowski oraz powiaty: kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Do podziału w tym okręgu jest 7 mandatów poselskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl