Planowano zamach na George'a W. Busha. Został udaremniony

Amerykańskie FBI udaremniło na początku roku zamach na byłego prezydenta USA George’a W. Busha dzięki informacji uzyskanej od Belgijskiej Służby Bezpieczeństwa (VSSE), informuje portal VRT Nws. Dzięki pomocy Brukseli udało się aresztować czterech terrorystów.

nara.getarchive.net

Z informacji portalu wynika, że Irakijczyk Shihab Ahmed, który ubiegał się w USA o azyl, planował wspólnie z trzema innymi osobami zamordowanie Busha w Dallas, gdzie mieszka były prezydent. Miał on w tym celu kilkakrotnie odwiedzać to miasto i nagrywać filmy w okolicy rezydencji, w której mieszka 43. prezydent USA.

VRT Nws wskazuje, że informacje, jakie przekazały FBI belgijskie służby, były kluczowe w rozbiciu komórki terrorystycznej i aresztowaniu jej członków. VSSE od lat śledzi powracających do Belgii bojowników i sympatyków Państwa Islamskiego (IS).

Informator portalu twierdzi, że jeden z inwigilowanych w Belgii członków IS kontaktował się z Ahmedem. Między innymi ta informacja została przekazana Amerykanom.

„Czasami zdarza się, że mała służba bezpieczeństwa, taka jak VSSE, może pomóc dużym braciom w USA”

-powiedział portalowi Kenneth Lasoen, ekspert ds. bezpieczeństwa na uniwersytecie w Antwerpii.

Informacje o planach zamachu na George’a W. Busha pojawiły się w amerykańskich mediach na początku tego roku. „FBI udaremniło spisek mający na celu zamordowanie byłego prezydenta”, donosiły m.in. Bloomberg, Time Magazine i CNBC.

 

 



Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo