"Tu jest Polska". Kluby Gazety Polskiej słyszalne na otwarciu kanału przez Mierzeję Wiślaną - ZOBACZ WIDEO

Kluby Gazety Polskiej w liczbie około tysiąca uświetniły swoją obecnością otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Środowisko polskich patriotów jak zwykle nie zawiodło i było bardzo mocno słyszalne podczas tego wyjątkowego dnia. Skandowane "Tu jest Polska" niosło się po terenie uroczystości i przypominało, jak ważna to inwestycja.

Klubowicze licznie stawili się na otwarciu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną
fot. A. Piekarski

Na uroczystości otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną stawili się licznie członkowie Klubów „Gazety Polskiej”. Według szacunków, pojawiło się około 1000 klubowiczów z Bełchatowa, Bielska Białej, Braniewa, Bytowa, Działdowa, Elbląga, Garwolina, Gdańska, Gdyni, Góry Śląskiej, Hamburga, Konina, Krakowa, Kraśnika, Kwidzyna, Lublina, Łodzi, Milanówka, Mrągowa, Nowej Rudy, Nowego Sącza, Nowego Tomyśla, Oborników Śląskich, Ozorkowa, Paryża, Piotrkowa Trybunalskiego, Pleszewa, Poznani, Rypina, Skierniewic, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Szczytna, Tarnobrzega, Tarnowskich Gór, Tczewa, Trzebnicy, Tychów, Warki, Warszawy, Wejherowa, Zabrza czy Zgierza.

Co mówili nam działacze Klubów Gazety Polskiej?

  • Wanda Jagieluk, Klub Gazety Polskiej z Gdyni: "Cieszy nas, że ta budowa tak sprawnie poszła, ten pierwszy etap, bo wiemy, że będą następne, pogłębiania itd.  Kanał wygląda bardzo ładnie. Chcieliśmy się tym cieszyć i być tu osobiście";
  • Hubert Grzegorczyk, Klub Gazety Polskiej z Gdańska: "Dzięki budowie tego kanału, w końcu port elbląski i cała Zatoka Gdańska uzyska pełną niezależność, która z kolei pozwoli na rozwój gospodarczy całego regionu"
  • Marek Michno, Klub Gazety Polskiej z Krakowa: "Ta inwestycja była potrzebna ze względów gospodarczych dla Elbląga, dla środowiska, dla Warmii i będzie pozytywnie wpływać na rozwój turystyki"
  • Iwona Kurowska, Klub Gazety Polskiej z Garwolina: "Wreszcie ktoś zrealizował pomysł, który wydawał się niemożliwy do zrealizowania"

Członkowie Klubów Gazety Polskiej odważnie pokazali, jak ważna jest ta inwestycja. Zrobili to nie tylko w rozmowach z Niezalezna.pl, ale też poprzez okrzyki na miejscu uroczystości. Zobaczcie nasze wideo i posłuchajcie głośnego "Tu jest Polska". 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Kluby Gazety Polskiej

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo