Jarosław Kaczyński: Potrafimy zrobić to, co zapowiedzieliśmy. Jesteśmy sprawczy

Ten piękny i symboliczny dzień otwarcia tego kanału jest wynikiem woli, której inspiracją jest patriotyzm. Ten patriotyzm prowadził nas do wniosków, że sami musimy decydować o własnych sprawach, ale był też patriotyzm lokalny - powiedział podczas uroczystości otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Dodał, że "potrafimy zrobić to, co zapowiedzieliśmy. Jesteśmy sprawczy".

Jarosław Kaczyński
TVP Info/print screen

Prezydent RP Andrzej Duda oficjalnie otworzył dziś kanał przez Mierzeję Wiślaną. Następnie głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Ten piękny i symboliczny dzień otwarcia tego kanału jest wynikiem woli, której inspiracją jest patriotyzm. Ten patriotyzm prowadził nas do wniosków, że sami musimy decydować o własnych sprawach, ale był też patriotyzm lokalny

Dodał, że ten patriotyzm doprowadził nas do tych wniosków, o których mówił prezydent Duda. "Nie możemy być zależni, musimy sami decydować o własnych sprawach, musimy sami decydować o własnym terytorium - powiedział.

Pamiętajcie, ten kanał mógł być zbudowany bardzo dawno temu i nie mówię tutaj o planach sprzed wieków, mówię o okresie prl-u, ale związek sowiecki na to nie pozwalał - mówił prezes PiS.

Przypomniał, że później także stawiano różnego rodzaju przeszkody. Dodał, że niezwykle ważnym był również patriotyzm lokalny.

To lokalna społeczność zabiegała o ten przekop i muszę wspomnieć Śp. Jerzego Wilka, a także Posła Leonarda Krasulskiego - to oni przez lata zabiegali o tę inwestycję. Ale dopiero rządy Prawa i Sprawiedliwości przyniosły decyzję o inwestycji – mówił Kaczyński.

Mieszkańcy Elbląga i okolicznych miejscowości chcieli, by ich ziemia się rozwijała, by port elbląski był IV Portem Rzeczpospolitej. Dziś klęskę bezrobocia, która była na tych ziemiach, mamy za sobą

- zaznaczył Kaczyński.
Patriotyzm decyduje o przywiązaniu do Ojczyzny. Ale nie do byle jakiej Polski, a takiej, o której mówił Śp. Prezydent Lech Kaczyński, czyli Polski, która jest poważnym państwem. Dziś po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy sprawczy – podkreślił.

"Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji swoją pracą, wolą i determinacją. Niech żyje Polska!" - zakończył prezes PiS.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo