"Przecież nie napiszą, że to szansa dla regionu". Tak część polskich mediów pisze o przekopie Mierzei Wiślanej

Inwestycja, która ma uniezależnić od Rosji polską żeglugę morską, przez część mediów jest krytykowana. Na Twitter trafiają już kompilacje nagłówków o tym samym przekazie. "Jazgot od rana" - komentuje jedna z internautek.

gov.pl/onet

Dziś oficjalnie zostanie otwarty kanał Mierzei Wiślanej. Inwestycja ma być kolejnym krokiem do uniezależnienia polskiej gospodarki. Przedsięwzięcie jest jednak równie ważna z lokalnego punktu widzenia, jego beneficjentem jest przede wszystkim port w Elblągu. Jednym z celów jest m.in. "zwiększenie atrakcyjności gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego, a w szczególności Elbląga i portu w tym mieście a także innych portów Zalewu Wiślanego". Nowe rozwiązanie infrastrukturalne ma być motorem rozwoju gospodarczego całego regionu.

"Dziś z dumą możemy mówić, że osiągnęliśmy sukces. Mamy w Elblągu port morski z nowoczesną infrastrukturą, w którą jako miasto zainwestowaliśmy już ponad 100 mln zł. Nasz port jest przygotowany na otwarcie na świat"

- podkreślał niedawno w Sejmie prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Jak jednak zauważają internauci, niektóre media przyjmują narrację, jakby inwestycja była nie istotna. "Jazgot od rana" - zauważa użytkownik Edyta Kazikowska. Do wpisu dołącza dzisiejsze nagłówki części z polskich portali.

Internautka przypomina, że tworzona przez wspomniane portale, negatywna narracja, jest prowadzona od dawna. 

Przypomnijmy, że wbrew tezie części opozycji, że przekop "posłuży jedynie kajakom", po zakończeniu całości prac, co planowane jest na 2023 r., droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o długości do 100 metrów oraz do 20 metrów szerokości i zanurzeniu 4,5 m. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#przekop Mierzei Wiślanej

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo