Białoruś zostanie wyrzucona z eliminacji do ME 2024? Jest wniosek

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser wystąpiła do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o formalne wydanie zakazu gry piłkarskiej reprezentacji Białorusi w eliminacjach ME w 2024 roku - ujawnił magazyn "Der Spiegel".

pixabay

UEFA potwierdziła, że pismo w tej sprawie otrzymał na trzy tygodnie przed losowaniem grup eliminacyjnych prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

FIFA i UEFA wykluczyły piłkarską reprezentację Rosji po inwazji na Ukrainę ze wszystkich rozgrywek już pod koniec lutego 2022. Takiej decyzji dotychczas nie podjęto w stosunku do popierającej Rosję Białorusi. Jedyną sankcją nałożoną na federację białoruską 3 marca jest zakaz organizowania meczów na swoim terytorium.

Nie ma jednak nadal żadnego formalnego wykluczenia z rozgrywek europejskich, Białoruś gra w Lidze Narodów. W czerwcu mecze w roli gospodarza rozgrywała w Nowym Sadzie w Serbii.

Jeżeli UEFA szybko nie wyda formalnego zakazu gry reprezentacji Białorusi, za trzy tygodnie białoruska "Sborna", będąca oczkiem w głowie prezydenta Aleksandra Łukaszenki, będzie uwzględniona w zaplanowanym we Frankfurcie nad Menem losowaniu grup eliminacyjnych. Turniej finałowy odbędzie się od 14 czerwca do 14 lipca 2024 w Niemczech.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo