Szczepienie drugą dawką przypominającą. Ile osób się zapisało?

Punkty szczepień zamówiły w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych ponad 540 tys. dawek szczepionki omikron BA.1. Jednocześnie wskazały 456 tys. wolnych terminów na szczepienie – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

flickr

Od piątku na szczepienie drugą dawką przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 mogą się zapisywać osoby powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster (dawkę przypominającą).

- Punkty szczepień zamówiły w RARS już ponad 540 tys. dawek szczepionki omikron BA.1. Jednocześnie wskazały 456 tys. wolnych terminów na szczepienie. Na drugą dawkę przypominającą zarejestrowało się ponad 40 tys. osób, z których zaszczepiło się ok. 2 tys.

- poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Szczepienie drugą dawką przypominającą można wykonać, jeśli od przyjęcia poprzedniej dawki minęły trzy miesiące.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "nadal szczepienie podstawowe jest wykonywane wersją podstawową szczepienia, natomiast dawka pierwsza przypominająca w miarę dostępności już nowym preparatem, a drugą dawką przypominającą będziemy szczepić tylko i wyłącznie w wersji BA.1, a jak dojdzie wersja preparatu w kierunku BA.4 i BA.5, to wtedy będziemy wykorzystywali tę wersję".

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak informował 6 września, że badania wykazały, że nowe, tzw. adaptowane szczepionki, zapewniają większą liczbę przeciwciał zdolnych do neutralizacji wariantu omikron BA.1.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo