Tusk opowiada, jak ostrzegał przed Putinem. Morawiecki: Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni

"Jak patrzę na wystąpienie w Poczdamie, to przypomina mi się powiedzenie: Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni" - napisał dziś w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk prawdopodobnie ostrzegający przed Putinem.
fot. KPRM - archiwum

Wczoraj wieczorem w Poczdamie, podczas uroczystości rozdania nagród M100 Media Award, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wygłosił laudację na cześć narodu ukraińskiego.

Donald Tusk mówił m.in.: "Mieliśmy rację, kiedy ostrzegaliśmy przed fatalnymi geopolitycznymi konsekwencjami Nord Stream 2". "Mieliśmy rację kiedy starałem się w 2014 roku po pierwszym ataku Rosji na Ukrainę przekonać Niemców, Francuzów, Włochów do Europejskiej Unii Energetycznej, która mogła uniezależnić Europę od dyktatu gazowego Rosji" - dodał.

Lider PO podkreślał też w kontekście wojny na Ukrainie, że dawno nie było tak czarno-białego konfliktu.

Wiadomo, kto jest katem, a kto ofiarą, a próby relatywizowania tej kwestii wydają się prawdę mówiąc obrzydliwe. Politycy europejscy na całym kontynencie, także tu w Berlinie, którzy szukają jakiejś symetrii, jakichś historycznych i ekonomicznych uzasadnień dla bezczynności czy neutralności, powinni mieć świadomość, że gdyby pomoc ze strony wszystkich krajów Zachodu, a mówię szczególnie o dostawach broni, była szybsza i większa, to na Ukrainie nie zginęłoby tyle dzieci, tyle kobiet nie byłoby zgwałconych i zamordowanych

 - powiedział Tusk.

Chociaż z drugą częścią wypowiedzi trudno się nie zgodzić, dziwi, że akurat on wypowiada takie słowa. Wczoraj wieczorem premier na swoim koncie na Facebooku przedstawił 17 przykładów prorosyjskiej działalności Tuska. Premier pyta przy okazji "co jest ważniejsze w polityce, słowa, czy czyny?".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Facebook, Twitter

 

#ornat #Poczdam #Rosja #Ukraina #Mateusz Morawiecki #Donald Tusk

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo