Ranił taksówkarzy nożem. 70-latek odpowie za dwukrotne usiłowanie zabójstwa

Zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa usłyszał 70-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem dwóch taksówkarzy. Stan jednego z rannych jest ciężki. Agresor przebywa w areszcie tymczasowym.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej Krzyki-Zachód we Wrocławiu prok. Lidia Frątczak poinformowała, że mężczyzna, który w poniedziałek zaatakował kierowców taksówek w centrum Wrocławia, usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa.

„Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował Ryszarda Ś. na trzy miesiące do grudnia tego roku”

- powiedziała prokurator.

Dwóch rannych

W poniedziałek po południu na postoju taxi w pobliżu dworca kolejowego we Wrocławiu mężczyzna dźgnął nożem kierowcę taksówki. Świadkowi zeznali, że kierowca wysiadł z auta i pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Następnie sprawca uciekł do pobliskiej galerii handlowej, a w pościg za nim ruszył inny kierowca taksówki.

„W galerii sprawcę ujęli pracownicy ochrony. Zdążył on jeszcze zranić goniącego go kierowcę taksówki. Podejrzany został przekazany policjantom z komisariatu dworcowego. Był trzeźwy, ma 70 lat”

- powiedział po zdarzeniu aspirant Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Policjant podkreślił, że stan jednego z rannych jest ciężki, ale stabilny. Natomiast drugi kierowca opuścił szpital po kilku godzinach - jego rana nie była głęboka.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo