Trener Austrii Wiedeń uważa Lecha za faworyta. Chwali jednego zawodnika

Manfred Schmid, trener rywala piłkarzy Lecha - Austrii Wiedeń, uważa, że to mistrzowie Polski są faworytem czwartkowego spotkania. "Musimy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności, by zdobyć w Poznaniu jakieś punkty" - powiedział.

https://twitter.com/FKAustriaWien

Austriacy trochę spóźnieni dotarli do stolicy Wielkopolski, ale też w dobrych nastrojach. Szkoleniowiec wiedeńczyków bardzo chwalił drużynę Lecha za postawę w pierwszym spotkaniu z Villarrealem. Poznaniacy po emocjonującym meczu przegrali w Hiszpanii 3:4.

"Myślę, że czeka nas jutro wspaniały mecz z mistrzem Polski, który pokazał dużą klasę w spotkaniu z Villarrealem. Jest to drużyna bardzo silna, dobrze radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden, bardzo płynnie przechodzi z defensywy do ofensywy i odwrotnie" - mówił na konferencji prasowej Schmid.

Jak dodał, jego zespół nie chce wracać do Wiednia z pustymi rękami.

"Jeżeli chcemy walczyć o drugie miejsce w grupie, to musimy zdobywać punkty. Zdajemy sobie sprawę, że i Lech będzie walczył o zwycięstwo. Spodziewam się, że zagra tak, jak w meczu z Villarrealem, czyli wysokim pressingiem, ale też obroną strefową i szybkim przechodzeniem do ataku. My natomiast postaramy się być elastyczni, mamy warianty by zagrać z czwórką obrońców lub trójką stoperów" - tłumaczył opiekun Austriaków.

Schmid jak zapewnił, analizował poznaniaków nie tylko na podstawie ostatniego pojedynku z Hiszpanami. Jego zdaniem faworytem konfrontacji są gospodarze.

"Obejrzałem tyle meczów Lecha, ile się dało. Mogę powiedzieć, że największe wrażenie wywarł na mnie Mikael Ishak. To napastnik z jednej strony mocny fizycznie, ale też doskonale wie, w którym miejscu stoi bramka. Na pewno zwrócimy na niego uwagę, by uniemożliwić mu zdobycie gola. Uważam, że to Lech jest faworytem, a my musimy wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by mu dorównać" - podsumował szkoleniowiec.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Austria Wiedeń #Lech Poznań #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo