"RFN poczyniła bardzo dobrą inwestycję w Platformę Obywatelską". Ozdoba o podwójnych standardach

"Na początku zaprzeczaliście idei reparacji, ale zobaczyliście sondaże, że Polacy tego chcą i musieliście się wycofać, ale przez lata nic nie zrobiliście" - mówił do opozycji w trakcie dyskusji o reparacjach wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Jacek Ozdoba
fot. transmisja z Sejmu RP

Sejm zajmuje się projektami uchwał ws. dochodzenia przez Polskę reparacji za szkody spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Projektem wiodącym jest propozycja PiS. Koalicja Obywatelska i PSL także złożyły swoje projekty. Postawa opozycji, która nie potrafi jednoznacznie zająć stanowiska ws. reparacji, budzi wiele kontrowersji.

"RFN poczyniła bardzo dobrą inwestycję w Platformę Obywatelską" - przyznał wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, po czym doprecyzował: 

Pieniądze na KLD, brak później reparacji. Na początku zaprzeczaliście idei reparacji, ale zobaczyliście sondaże, że Polacy tego chcą i musieliście się wycofać, ale przez lata nic nie zrobiliście. 

- Hanna Gronkiewicz-Waltz odmówiła mi, jako radnemu, dostępu do dokumentów przetłumaczonych na język niemiecki, doskonale wam znany język niemiecki, po to aby ukryć prawdę historyczną o zniszczeniach Warszawy. Rafał Trzaskowski zgubił te tłumaczenie, przetłumaczone z pieniędzy podatników, co świadczy o tym, że nie chcecie tych pieniędzy. Wasz mocodawca, mocodawca Tuska, to blokował przez lata. Dziś Polacy to zauważyli, zobaczyliście sondaże i nagle chcecie reparacji

- stwierdził Ozdoba. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Sejm #reparacje #Niemcy

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo