Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego • • •

PKN Orlen przedłuża umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej

PKN Orlen ogłosił we wtorek, że przedłuża umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (PZPS). Jak zapewnił koncern, reprezentacje Polski w siatkówce - zarówno kobiet, jak i mężczyzn - przez kolejne cztery lata będą mogły liczyć na jego wsparcie.

twitter.com/DanielObajtek screen

PKN Orlen, informując we wtorek o przedłużeniu umowy z PZPS, podkreślił, iż wspierał reprezentację mężczyzn w siatkówce m.in. podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata. W komunikacie podano, że "ze świeżo upieczonymi wicemistrzami świata" spotkał się prezes koncernu Daniel Obajtek.

PKN Orlen ogłosił jednocześnie, że przedłuża umowę z PZPS. "Reprezentacje Polski zarówno kobiet, jak i mężczyzn w siatkówkę przez kolejne cztery lata będą mogły liczyć na wsparcie koncernu" - oznajmił PKN Orlen. Jak wyjaśniono w informacji, "koncern pozostanie sponsorem reprezentacji kobiet i mężczyzn - wszystkich kategorii wiekowych w piłce siatkowej, plażowej i halowej - do końca 2026 roku"

"Jesteśmy największym sponsorem polskiego sportu i to się nie zmieni. Wręcz przeciwnie. Skala naszego zaangażowania systematycznie rośnie. Wspieramy już ok. 90 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów sportowych, 10 związków i 2 komitety. Do sponsoringu podchodzimy w sposób przemyślany i długofalowy"

- powiedział prezes PKN Orlen, cytowany w komunikacie koncernu.

Obajtek zwrócił uwagę, że PKN Orlen angażuje się w projekty, które wzmacniają globalną rozpoznawalność marki Orlen. "Aktywnie wspieramy także rozwój dyscyplin, które cieszą się popularnością wśród kibiców" - zaznaczył.

Jak wspomniał prezes PKN Orlen, "według badania przeprowadzonego przez pracownię ARC Rynek i Opinia, siatkarskie zmagania aktywnie śledzi aż 64 proc. Polaków, co przekłada się bezpośrednio na korzyści nie tylko wizerunkowe, ale też biznesowe".

"Nie zapominamy przy tym o najmłodszych, przyszłych mistrzach, których również będziemy wspierać w ramach kontynuowanej współpracy"

– dodał Obajtek.

PKN Orlen wspomniał, iż zakończony w niedzielę turniej mistrzostw świata "po raz kolejny potwierdził, że Polacy kochają siatkówkę". "Podczas każdego meczu biało-czerwonych hale w Katowicach i Gliwicach były wypełnione do ostatniego miejsca, a doping polskich kibiców ponownie był tematem dyskusji mediów na całym świecie" - podkreślono w informacji.

Jak przypomniał PKN Orlen, na przełomie września i października reprezentacja Polski kobiet w siatkówce zmierzy się w mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce i Holandii - najlepsze zawodniczki będą rywalizować m.in. w halach w Gdańsku, Gliwicach i Łodzi podczas 40 spotkań.

PKN Orlen wspomniał jednocześnie, że jego współpraca z PZPS "nie ogranicza się jedynie do ekspozycji logotypu na koszulkach drużyny narodowej podczas imprez międzynarodowych".

Koncern wyjaśnił, iż w ostatnich latach aktywnie angażował się w sponsoring reprezentacji młodzieżowych, siatkówki plażowej oraz programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który objął swoim zakresem 7 tysięcy uczniów w 186 szkołach na terenie całego kraju.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo