Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Agentura krzyczy: „łapać agenturę” 

Kontakty z rezydentem rosyjskiego wywiadu, działanie na rzecz obcych służb, fałszowanie danych przedstawiciela rosyjskiej FSB, by ten mógł przebywać w strefach strategicznych dla bezpieczeństwa Polski - m.in. takie zarzuty stawiane są przez śledczych gen. Piotrowi Pytlowi, b. szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który niedawno w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość to rosyjska agentura. O kilku faktach z życia „eksperta” chętnie cytowanego przez media sympatyzujące z opozycją i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online. 

Gazeta Polska Codziennie

Gen. Piotr Pytel to były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), który na to stanowisko został desygnowany w 2014 roku przez ówczesnego premiera - Donalda Tuska. Znany jest jako człowiek „z zaplecza” politycznego Platformy Obywatelskiej oraz zagorzały krytyk obecnego obozu władzy. W ostatnich dniach gen. Pytlowi ponownie udało się zaistnieć w mediach, tym razem za sprawą kuriozalnego wywiadu, którego udzielił „Gazecie Wyborczej”. W rozmowie b. szef SKW stwierdził, że „Rosja już tu jest” (w Polsce), a „wszystko, co się stało w Polsce po 2015 r., wpisuje się w rosyjskie interesy na tym obszarze”. Ponadto Pytel przekonywał, że „w PiS jest mocne zaplecze agenturalne działające dla Rosji”.

„Gazeta Polska Codziennie” postanowiła przypomnieć kilka faktów z życia i kariery gen. Piotra Pyta, jednego z głównych ekspertów mediów sympatyzujących z dzisiejszą opozycją, którego to prokuratura oskarża o nielegalne współdziałanie z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB), a on sam tych kontaktów nie umie rzetelnie wyjaśnić.

Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie

We wtorkowej „Codziennej” także:

  • Rząd przygotowuje notę dyplomatyczną ws. reparacji

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz zapowiedział, że nota dyplomatyczna ws. reparacji zostanie wysłana do rządu niemieckiego w ciągu kilku tygodni. - To ważny krok w procesie, który będzie trwał długo – mówi prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog.

  • Płaca minimalna znowu wzrośnie

Minimalne wynagrodzenie zostanie podniesione w przyszłym roku dwa razy. Rząd ma czas tylko do 15 września, aby podjąć decyzję o jego wysokości.   Za rządów PiS ta płaca podskoczyła już o ponad 50 proc. Wynagrodzenie minimalne odbiera w Polsce ok. 2,2 mln pracowników. 

  • Rosjanie mszczą się za swoje porażki

Ukraina odnotowuje ciągle niezwykłe sukcesy swojej kontrofensywy. Sami Ukraińcy przyznają, że są nimi zaskoczeni, a zachodni analitycy gwałtownie aktualizują swoje prognozy. Niestety Rosja odpowiedziała na nie w swój ulubiony sposób – atakami na ludność cywilną

  • Socjaliści chcą więcej zabijania dzieci 

Socjalistyczne władze Hiszpanii chcą zliberalizować prawo aborcyjne i wprowadzić obowiązkową edukację seksualną w szkołach. Pomysły te spotykają się ze zdecydowanym sprzeciwem prawicowej opozycji, środowisk konserwatywnych i Kościoła katolickiego.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. 
Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo