Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego • • •

Mieszkańcy Rudy Śląskiej wybierają dziś prezydenta

W Rudzie Śląskiej trwają przedterminowe wybory prezydenckie. Jest to spowodowane śmiercią dotychczasowej włodarz Grażyny Dziedzic. Jak przekazuje Miejska Komisja Wyborcza - głosowanie rozpoczęło się bez zakłóceń, a wszystkie lokale wyborcze są otwarte.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O wybór ubiega się siedmioro kandydatów, w większości są to osoby bezpartyjne. Uprawnionych do głosowania jest ok. 101,5 tys. mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy mogą oddać głos do godz. 21. W Rudzie Śląskiej wyznaczono 79 obwodowych komisji wyborczych.

O stanowisko ubiegają się: Paweł Dankiewicz (KWW Paweł Dankiewicz Nowa Polska, bezpartyjny), b. zastępca Grażyny Dziedzic Krzysztof Mejer (KWW Krzysztofa Mejera, bezpartyjny), Jolanta Milas (KWW Ruda Śląska w Centrum, bezpartyjna), Maciej Mol (KW PL!SP, członek Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców), drugi b. wiceprezydent Michał Pierończyk (KWW Michała Pierończyka Współpraca i Rozwój, bezpartyjny), Krzysztof Toboła (KWW Krzysztofa Toboły, bezpartyjny), a także startujący z własnego komitetu poseł PiS Marek Wesoły (KWW Marka Wesołego).

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska w niedzielnych wyborach ponad 50 proc. głosów, 25 września odbędzie się druga tura, w której rudzianie będą mogli głosować na jedną z dwóch osób, które uzyskały najwyższe poparcie w pierwszej turze.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wybory prezydenckie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo