Kompromitacja Mołdawii oraz Bośni i Hercegowiny. Robią mocny ukłon w stronę Moskwy

Mołdawskie linie lotnicze Air Moldova ogłosiły, że od 1 października przywrócą loty do Moskwy. Połączenia zostały zawieszone po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Decyzję tę musi jeszcze zaakceptować krajowy regulator. Z kolei Federacja Piłkarska Bośni i Hercegowiny (NS/FS BiH) poinformowała, że przyjęła propozycję rozegrania towarzyskiego meczu z reprezentacją Rosji. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Sankt Petersburgu. Rosjanie są wykluczeni z rozgrywek pod egidą FIFA i UEFA.

Zdjęcie ilustacyjne
Wikimedia Commons/Aldo Bidini

Air Moldova poleci do Moskwy

Jak podano w komunikacie, loty będą wznowione w związku z "niezliczonymi prośbami obywateli Mołdawii, którzy są w Rosji i chcą wrócić do domu". Agencja Reutera pisze, że loty na trasie Kiszyniów-Moskwa mają być przywrócone 1 października. Agencja zaznacza, że decyzja krajowych linii musi jeszcze zostać zaakceptowana przez mołdawskiego regulatora lotniczego.

Mołdawia zawiesiła połączenia lotnicze z Rosją po rosyjskim ataku na Ukrainę w lutym. Zamknęła też przestrzeń powietrzną. Częściowo otwarto ją po miesiącu.

Bośniacy zagrają z Rosjanami

Z kolei piłkarze reprezentacji Bośni i Hercegowiny zmierzą się w meczu towarzyskim z Rosją, choć pozostałe europejskie kraje sukcesywnie odmawiają gry.  "NS/FS BiH przyjął ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego od piłkarskiej federacji rosyjskiej" - przekazano na stronie internetowej bośniackiego związku.

Spotkanie drużyn narodowych tych krajów odbędzie się dzień przed rozpoczęciem mundialu w Katarze.

Dla Rosjan to będzie pierwszy oficjalny mecz piłkarski od roku. Obecnie reprezentacje w różnych kategoriach wiekowych oraz kluby z tego kraju są wykluczone z rozgrywek FIFA i UEFA. To efekt agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego.

 

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#Rosja #Mołdawia #Bośnia i Hercegowina

wb,mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo