Polska Ukrainie, Ukraina Polsce? Zełenski: „Zrobimy wszystko, aby znaleźć wyjście z kryzysu energetycznego”

"Jesteśmy zainteresowani tym, by Ukraina mogła wesprzeć Polskę w kwestiach energetycznych" - oznajmił dziś w Kijowie ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Jak zapewnił - "zrobimy wszystko, abyśmy w najbliższym czasie mogli znaleźć wyjście z ewentualnego przyszłego kryzysu energetycznego".

twitter.com/@PremierRP

W piątek z wizytą w Kijowie przebywają premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Łotwy Egils Levits, gdzie spotkali się z prezydentem Zełenskim.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydent Ukrainy dziękował Polsce i Łotwie za ich stałe wsparcie, jakie otrzymuje od nich naród ukraiński od początku rosyjskiej inwazji.

Prezydent Zełenski poinformował jednocześnie, że podczas wspólnych rozmów z premierem Polski i prezydentem Łotwy politycy omówili "ważne aspekty związane z ograniczeniem wizowym dla turystów z Federacji Rosyjskiej do Europy".

"Uważam, że jest to sprawiedliwa decyzja"

- podkreślił prezydent nawiązując do wspólnego oświadczenia premierów Polski, Estonii, Litwa i Łotwy ws. ograniczenia możliwości podróżowania po Europie dla obywateli Rosji.

"Mówiliśmy też, że powinniśmy pracować w tym kierunku, aby Rosja zrozumiała, jaka jest to cena ich działań"

- kontynuował prezydent Ukrainy.

Teraz Ukraina pomoże Polsce?

Poinformował też, że politycy omówili również kwestie energetyczne.

"Jesteśmy zainteresowani tym, aby Ukraina mogła wesprzeć Polskę i zrobimy wszystko, abyśmy w najbliższym czasie mogli znaleźć wyjście z ewentualnego, przyszłego kryzysu energetycznego"

- zadeklarował. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina #Polska #energetyka #wojna #Rosja #pomoc

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo