Polska w Berlinie zagra z Ukrainą. Stawką ćwierćfinał koszykarskich mistrzostw Europy

Polska zajęła ostatecznie trzecie miejsce w grupie podczas EuroBasketu. Biało-czerwoni zmierzą się w niedzielę w Berlinie w 1/8 finału koszykarskich mistrzostw Europy z Ukrainą.

Polacy przegrali z Serbią w EuroBaskecie, w fazie pucharowej Biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą

Serbia pokonała reprezentację Polski 96:69 w ostatnim meczu grupowym EuroBasketu. W 1/8 finału mistrzostw Europy Biało-Czerwoni zagrają w niedzielę z Ukrainą.

Serbia okazała się za mocna dla Polaków

Dzisiaj chcieliśmy utrzymać się w grze, tak bardzo jak to możliwe, ale Serbia świetnie rzucała z dystansu i zdobywała wiele punktów w pomalowanym. Tego nie chcieliśmy. Byli zdecydowanie lepsi od nas. Do Berlina jedziemy z nadzieją, że nasze marzenia będą kontynuowane

- ocenił trener polskich koszykarzy, Igor Milicić.

Trzeba porównać to, co było dzisiaj do meczu z Ukrainą. Nie możemy pozwolić ich wysokim zawodnikom dostawać piłki w środku trumny. To będzie jeden z kluczy. Mają wysokich zawodników, którzy upychają się, chcą dostać piłkę pod koszem. Musimy poświęcić dużo siły, aby im na to nie pozwolić. Mamy kilka dni, przygotujemy się, zawodnicy też odpoczną. Mam nadzieję, że zagramy z dużą energią i siłą. Liczę na wsparcie polskich kibiców w Berlinie

- dodał szkoleniowiec Biało-czerwonych.

Mecz 1/8 finału koszykarskich mistrzostw Europy Polska - Ukraina w niedzielę 11. września o 12:00. Transmisja TVP

Źródło: niezalezna.pl