Prezes Kaczyński o zmarłej monarchini: „Pozostanie w pamięci nie tylko Brytyjczyków, ale i całego świata”

"Królowa Elżbieta II uosabiała ciągłość Wielkiej Brytanii, ale w pewnym sensie również ciągłość całej zachodniej kultury, tradycji oraz cywilizacji, pozostanie w pamięci wielu pokoleń Brytyjczyków i całego świata" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Polityk zaznaczył, że zmarła monarchini "z pewnością pozostanie w pamięci nie tylko wielu pokoleń Brytyjczyków, ale i całego świata".

Elżbieta II
Elli Gerra Creative Commons Zero, Domena Publiczna via Wikipedia Commons, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Elizabeth_II_portrait_2012.jpg

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała od 1952 r.

"Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II. Przeszło siedemdziesiąt lat była władczynią, która uosabiała ciągłość Wielkiej Brytanii, ale w pewnym sensie również ciągłość całej zachodniej kultury, tradycji oraz cywilizacji. Z pewnością pozostanie w pamięci nie tylko wielu pokoleń Brytyjczyków, ale i całego świata"

- przekazał prezes PiS.


Dziś wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II zmarła "spokojnie w Balmoral dziś po południu". Tron przejął jej najstarszy syn, książę Karol. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Prezes Jarosław Kaczyński #Prawo i Sprawiedliwość #Brytyjska królowa Elżbieta II

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo