Niewielki wysiłek, ogromna pomoc. Weź udział w 6. PKO Biegu Charytatywnym, wesprzyj psychologię dziecięcą

Już 24 września wystartuje 6. PKO Bieg Charytatywny. W12 miastach Polski odbędzie się wielkie wydarzenie sportowe, którego głównym celem jest pomoc dla najmłodszych i wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Ambasadorkami szczytnej akcji są m.in. znakomite lekkoatletki Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui.

mat. pras.

„Wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej jest niezwykle istotną kwestią, dlatego jako Grupa Kapitałowa Banku wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę, by dobro znów mogło zaprocentować”

– zaapelowała Aleksandra Mazur, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Dlaczego?

Jak ważna i potrzebna jest pomoc psychologiczna dla najmłodszych dobitnie pokazują wydarzenia ostatnich dwóch lat: wielomiesięczna izolacja spowodowana pandemią, brak bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami, napaść Rosji na sąsiadującą z naszym krajem Ukrainę, wszechobecne już w życiu nawet najmłodszych nowoczesne technologie. To wszystko spowodowało, że dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej. Stąd pomysł, aby celem tegorocznego PKO Biegu Charytatywnego, który od kilku lat odbywa się cyklicznie pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, było wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. 

„W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych”

– podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Kiedy i gdzie?

W biegu może wziąć udział każdy chętny, bez względu na miejsce zamieszkania. Odbędzie się on bowiem na stadionach w 12 miastach położonych w różnych regionach Polski: w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach oraz w  Katowicach.
Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10.00 w sobotę 24 września. Udział wezmą pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia stadionu. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie, a zmiana odbywa się przez przekazanie pałeczki.
Tego samego dnia, w samo południe, wyruszy PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym pobiegną dzieci do 13. roku życia. W zależności od wieku najmłodsi będą pokonywać dystans 100, 200 lub 400 metrów.

Jak wziąć udział?

Wprawdzie zapisy do udziału w biegu trwają już od 24 sierpnia (na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl) , ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do grona uczestników, którym dobro dzieci leży na sercu.

„Będzie nam bardzo miło przywitać jak największą liczbę biegaczy, którzy zdecydują się wraz z nami wesprzeć tegoroczny szlachetny cel 6. PKO Biegu Charytatywnego”

– podkreśla dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR Robert Lubański.

Pakiet startowy drużyny to minimum 50 złotych. Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na cel charytatywny. 
Wszyscy zawodnicy zapisani na 6. PKO Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy : specjalną koszulkę z grafiką 6. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez Adrunaline, wodę oraz zdrowy batonik.
Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego można także wesprzeć dokonując dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.
Mistrzowie pobiegną razem z Tobą!

Mistrzowie pobiegną razem z Tobą!

Podczas 6. PKO Biegu Charytatywnego będzie można również spotkać mistrzów sportu, a z niektórym nawet… rywalizować!

Bieg wspierają jego ambasadorki, utytułowane polskie lekkoatletki Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui, wielokrotne medalistki najważniejszych imprez. 
Tegorocznych biegaczy wspierać będą również m.in. Paweł Januszewski, który pojawi się w Sochaczewie, czy Sebastian Chmara, który pobiegnie w Rypinie. W Sieradzu biegacze spotkają legendę światowego skoku wzwyż Artura Partykę, a w Zakopanem znakomitego siatkarza Witolda Romana.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo