Okrzyki nastolatków podczas wizyty Czarnka. "Idealny przykład ideologizacji szkół"

"Edukacja, nie manipulacja" - krzyczy grupa młodzieży pod szkołą w Mysłakowicach. Manifest nastolatków miał pokazać sprzeciw wobec słynnego już podręcznika do HiT prof. Roszkowskiego. Jednak, jak twierdzą użytkownicy Twittera, dzieci chciały udowodnić, że znają historię lepiej od profesorów.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedzili dziś z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim dziś Szkołę Podstawową w Mysłakowicach. Wizyta szefów resortów dotyczyła projektu edukacji zdrowotnej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Obecność polityków stała się okazją do ataku dla młodzieżowych działaczy LGBT.

Nastolatkowie, jak można wywnioskować z dostępnych w sieci nagrań, sprzeciwiali się uderzającemu w komunistyczną przeszłość opozycji podręcznikowi do Historii i Teraźniejszości autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Chcąc wyrazić sprzeciw wobec - jak twierdzą politycy opozycji - "upolitycznianiu szkół", sami powtarzali hasła polityków.

"Edukacja, nie manipulacja" - krzyczeli zebrani. Jednak nastolatek udzielający wywiadu TVN24, w precyzyjny sposób powtórzył formułkę polityków opozycji.

(Historia i Teraźniejszość) nie ma nic wspólnego z rzeczywistą, ani historią, ani obiektywnym przedstawianiem faktów. Chcemy pokazać, że jesteśmy przeciwko temu, co od 2015 roku PiS robi w stosunku do osób LGBT, jak je szykanuje, indoktrynuje, demonizuje i próbuje wmówić im chorobę psychiczną”

- przekazał telewizji jeden z manifestujących.

Ideologizacja LGBT dla TVN to nie problem

"Gdybyście mogli nagrać jak zachowuje się tęczowa młodzież, a jak zachowuje się normalna młodzież, to bylibyśmy wdzięczni"

- zwrócił się do reportera TVN Przemysław Czarnek stojąc obok spokojnych dzieci. Szef resortu edukacji zwrócił uwagę, że krzycząca grupa, to idealny przykład "ideologizacji i upolityczniania" szkół. "To jest moje zdanie, na temat tego co słyszę" - mówił Czarnek.

Na pytanie reportera, czy krzycząca młodzież, nie ma prawa do wyrażania swojego zdania, szef resortu edukacji odpowiedział, "tu są dzieci, słyszy pan, co oni mówią", co może sugerować, że tłumu padały również obraźliwe hasła.

Lewicy w to graj

"WOW! Odważni młodzi ludzie pogonili ministra Czarnka ze swojej szkoły"

- zachwyca się na Twitterze profil Lewica News.

Jednak zdaniem Internautów, manifest przed szkołą tylko pokazał, do czego prowadzi ideologia LGBT, która przecież, według niektórych polityków opozycji, do szkół powinna być wprowadzana.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, TVN24

#LGBT #Mysłakowice #Przemysław Czarnek

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo