Z OSTATNIEJ CHWILI

Mityngi lekkoatletycznej Diamentowej Ligi przez pięć lat będą się odbywały na Stadionie Śląskim w Chorzowie • • • Prokuratura federalna RFN potwierdziła, że aresztowani dzisiaj rano ekstremiści planowali zamach stanu w Niemczech • • • Wśród aresztowanych ekstremistów, którzy planowali zamach stanu w Niemczech, są osoby „pełniące znaczące stanowiska” i obywatelka Rosji • • •

Drużyna PSG pod ostrzałem za podróż samolotem. „Mieliśmy użyć piaskowych bojerów?”

We Francji nie milknie fala krytyki ze strony obrońców klimatu pod adresem zespołu piłkarskiego Paris Saint-Germain. W PSG nie widzą natomiast nic zdrożnego w tym, że na ostatni mecz ligowy do Nantes wybrali się prywatnym odrzutowcem. Trener Christophe Galtier i napastnik Kylian Mbappe zostali bohaterami memów.

Kylian Mbappe pokładał się ze śmiechu po pytaniu o podróż samolotem
fot. screen/Twitter

Kylian Mbappe  i trener Christophe Galtier  jeszcze w poniedziałek na konferencji prasowej, pytani dlaczego wybrali taki środek podróży, wybuchnęli śmiechem.

Rozmawialiśmy o tym z firmą, która organizuje nasze wyjazdy i zastanawiamy się nad podróżowaniem na piaskowych bojerach

- z przekąsem odparł szkoleniowiec piłkarzy Paris Saint Germain.

Ekolodzy oburzeni zachowaniem PSG

„Czy mówisz poważnie, odpowiadasz w ten sposób???” – napisała na Twitterze burmistrz Paryża Anne Hidalgo. "Obudźcie się chłopaki???" - dodała.

Nagrania wideo z ich komentarzami natychmiast stały się hitem internetu, wywołując szybko gniewne reakcje użytkowników mediów społecznościowych, ekologów i ministrów. W sieci pojawiły się memy przedstawiające Mbappe i Galtiera podróżujących na piaskowych bojerach.

Nawet Macron zabrał głos

We wtorek ten temat stał się jednym z ważniejszych do komentowania we Francji. "Uwielbiam Mbappe, wszyscy możemy chichotać w najmniej odpowiednim momencie i to naprawdę był najmniej odpowiedni moment” – powiedział we wtorek minister finansów Bruno Le Maire dla telewizji BFM.

Ale wszyscy musimy poważnie traktować zmiany klimatyczne

- dodając, że ironia Galtiera była „nie na miejscu”.

Nantes położone jest około dwóch godzin jazdy pociągiem dużych prędkości z Paryża. Korzystanie z prywatnych odrzutowców było tego lata szeroko dyskutowanym tematem zarówno we Francji, jak i na całym świecie. Użytkownicy mediów społecznościowych śledzą – i krytykują – ich użycie w czasie fal upałów, susz i powodzi wywołanych zmianami klimatycznymi.

Prezydent Emmanuel Macron powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, że „każdy musi coś zrobić”, aby walczyć ze zmianami klimatu.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Paris Saint Germain #PSG #klimat

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo