Pisał o „pozytywnej pedofilii”, teraz chce rozwijać tęczowe biznesy

Tęczowi aktywiści rozpoczęli akcję pod hasłem „Miejsce LGBT”, która polega na stworzeniu bazy lokali i różnych firm sprzyjających środowiskom homoseksualnym. Na czele inicjatywy stoi Mariusz Drozdowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, który kilka lat temu wyraził sprzeciw wobec zakazu mówienia o „pozytywnej pedofilii”. Pisał również, że jest pedofilem. O kolejnej odsłonie walki z normalnością i zdrowym rozsądkiem i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online.

Bartosz Kalich/Gazeta Polska

Jak czytamy na stronie internetowej akcji „Miejsce LGBT”, jej celem jest „stworzenie ogólnopolskiej mapy miejsc i usług przyjaznych osobom LGBT”. Chodzi o promowanie biznesów, które szczególnie sprzyjają m.in. homoseksualistom. Akcję „Miejsce LGBT” prowadzi Fundacja Pro Diversity, której prezesem jest Mariusz Drozdowski vel Jej Perfekcyjność, który nie chce być utożsamiany z żadną płcią. Aktywista jest socjologiem i założycielem koła naukowego „Queer” na UW, które zajmuje się tematyką LGBT.

Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie

We wtorkowej „Codziennej” także:

Gra na dwie listy 

Deklaracja ostrego skrętu w lewo jaką złożył Donald Tusk podczas Campusu Polska faktycznie oznacza koniec marzeń o starcie opozycji w jednym bloku. Lewoskręt lidera PO oznacza olbrzymie problemy dla Lewicy i perturbacje dla PSL-u. 

Odszkodowania za eksperymenty

Głównie na polskich więźniarkach w Revebsbruck wykonywano eksperymenty pseudonaukowe, za co Niemcy nigdy nie wypłaciły im i ich rodzinom odszkodowań – mówi historyk Wojciech Wichert ze szczecińskiego IPN. Dziś odbędzie się uroczysty pogrzeb polskich więźniarek z Revensbruck.

Matyszkowicz zastąpił Kurskiego 

Dymisja Jacka Kurskiego była sporym zaskoczeniem dla komentatorów, bowiem nic nie zapowiadało takiej zmiany. Powody dymisji nie są znane, ale rzecznik Prawa i Sprawiedliwości mówi kolejnych wyzwaniach jakie czekają na Jacka Kurskiego. Sam Prezes TVP również wydaje się być pogodzony z losem. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP.” – napisał na Twitterze Jacek Kurski. 

Wielka Brytania ma nową premier

Liz Truss została nowym premierem Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że polityka Borisa Johnsona – także wobec Ukrainy i Rosji – raczej będzie kontynuowana. Czeka ją teraz jednak niezwykle trudne zadanie.

Nerwowa reakcja Macrona na wzrost potęgi Polski

Podczas swojego niedawnego wystąpienia prezydent Francji Emmanuel Macron określił Polskę oraz inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej mianem "podżegaczy do wojny". - Ta nerwowa reakcja Macrona, który nie może się pogodzić, że w siłę rosną kraje takie jak Polska, który jest głównym sojusznikiem USA w Europie - zauważa europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. 

Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo