Dały popis na Ukrainie, więc w większej ilości wyposażą Siły Zbrojne RP. Błaszczak podpisał ważny kontrakt

Haubice samobieżne KRAB, wozy dowodzenia i dowódczo-sztabowe oraz wozy amunicji - między innymi ten sprzęt dla Wojska Polskiego, zostanie wyprodukowany w Hucie Stalowa Wola. Mariusz Błaszczak podpisał kolejną umowę, która "maksymalnie wykorzystuje potencjał" polskich zakładów produkcyjnych. "To ważne, że konsekwentnie wzmacniamy i rozwijamy Wojsko Polskie" - stwierdził wicepremier i szef polskiego resortu obrony.

Mariusz Błaszczak
@MON_GOV_PL

Jak przekazuje MON, sprzęt został zamówiony na potrzeby dywizjonów modułów ogniowych REGINA. Kontrakt ma zostać zrealizowany w latach 2025-2027. Stronami umowy są Agencja Uzbrojenia i Huta Stalowa Wola.

"Kiedy tylko możemy zamawiamy sprzęt w polskim przemyśle obronnym. Tak jest w przypadku armatohaubic Krab i HSW, które sprawdzają się bojowo na Ukrainie"

- podkreślił wicepremier Błaszczak po zatwierdzeniu umowy.

Na uroczystości podpisania dokumentu obecny był również prezydent RP Andrzej Duda, który wyraził zadowolenie, że "ten kontrakt wzmacnia polski przemysł obronny, a jednocześnie wzmacnia Wojsko Polskie""Nasz żołnierz musi być tak uzbrojony, by nikt nas nie zaatakował. Wierzę, że ta umowa też się do tego przyczyni" - podkreślił prezydent.

"Bacznie obserwujemy jak nasz sprzęt zachowuje się na Ukrainie; przekazywane są nam wnioski z jego użytkowania, służące usprawnienie jego działania. Ma to ogromne znaczenie na przyszłość - dla ich funkcjonowania i dla naszych Sił Zbrojnych"

- stwierdził Duda.

Podpisanie umowy odbyło się w przeddzień inauguracji 30 edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Łączna wartość kontraktu opiewa na ponad 3,8 mld złotych.

 

 Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej, Polska Grupa Zbrojeniowa, Kancelaria Prezydenta, niezalezna.pl

 

#Mariusz Błaszczak #Wojsko Polskie #Siły Zbrojne RP

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo