Piotr Chomicki, 33-letni przedsiębiorca z Warszawy, pielgrzymuje pieszo z Gietrzwałdu do Kibeho w Rwandzie. Do słynnego miejsca objawień maryjnych w Afryce. Pieszo pokonał już prawie 7000 km.

Mężczyzna pielgrzymuje do afrykańskiego Kibeho, miejsca objawień Matki Bożej w 1981 r. Nie jest beztroskim wagabundą, ale przedsiębiorcą. Nazywa się Piotr Chomicki i ma 33 lata. Wyruszył w drogę 12 października z sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie, gdyż właśnie tam zafascynował się tym afrykańskim sanktuarium.

Polski pielgrzym wędruje z intencją głoszenia pokojowego orędzia Matki Bożej. Jego pragnieniem jest uzyskać błogosławieństwo dla stworzenia nowego ruchu maryjnego, który ma powstać na bazie uznanych oficjalnie przez Kościół objawień z rwandyjskiego sanktuarium. Ruch ma przyciągać dzieci i młodzież, która coraz częściej odchodzi od Kościoła.  

Piotr Chomicki pokonuje dziennie od 30 do 35 km. W Polsce korzystał z gościnności parafii katolickich. Na Słowacji nocował w hotelach i pensjonatach. W Budapeszcie gościny udzieli mu ojcowie paulini z „kościoła skalnego” u podnóża Wzgórza Gellerta. Trasa wędrówki biznesmena wiodła już przez Chorwację, Bośnię, Albanię, Grecję, Turcję i Ziemię Świętą.
 
Relacje z pielgrzymki Piotr Chomicki zamieszcza na swoim blogu na portalu www.kibeho.pl.
 
Trasa pielgrzymki  
Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie – Częstochowa – Kraków – Budapeszt – Medjugorie – Efez (Turcja) – Adana (Turcja) – Addis Ababa (Etiopia) – Kenya - Kampala (Uganda) – Kibeho (Rwanda) Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kibeho .  
Trasa w km: ok . 7 000 km
Czas przejścia: ok. 8 -10 miesięcy
 
- Bardzo dziękuję za modlitwy (skoro jeszcze idę, to znaczy, że Pan je wysłuchuje. Ja także pamiętam o Wszystkich w modlitwie, którzy uczestniczą ze mną duchowo w pielgrzymce .
Proszę, pamiętajcie dalej o mnie w modlitwach, bowiem jestem już na ostatniej prostej i pragnę dobiec do mety – jeżeli będzie taka Wola Boża.  Pozdrawiam serdecznie! Odezwę się wkrótce jak będę już w Ruandzie! Z Bogiem
- mówi polski pielgrzym.