Coraz bliżej prawdy

  

- Kolejne obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej przybliżają nas do prawdy o przyczynach tej tragedii – mówi aktorka Katarzyna Łaniewska.

- Staram się co miesiąc uczestniczyć we mszy świętej oraz Marszu Pamięci, to taki mój mały manifest. Jestem pośród ludzi, którym zależy na tym samym: poznaniu prawdy o przyczynach tragedii – mówi Katarzyna Łaniewska w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”. – Wydaje mi się, że każdego miesiąca jesteśmy bliżej tej prawdy. Aktorka zwraca także uwagę, że młodzi ludzie coraz liczniej biorą udział w uroczystościach. – To bardzo budujące – dodaje.

10 września o godz. 19 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar. Następnie zebrani wyruszą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, tam złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Atak nożownika w Poznaniu

/ FLICKR/ R. NIAL BRADSHAW/ CC BY 2.0

  

"Przy przystanku na Alejach Solidarności w Poznaniu mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala" – poinformowało Radio RMF FM.

Według RMF FM, do ataku nożownika miało dojść po godz. 18:00 na przystanku przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem. Zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala.

Jak ustalono, do ataku na mężczyznę doszło na przystanku MPK. Sprawca zaatakował najprawdopodobniej przy użyciu jakiegoś ostrego narzędzia. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł 

– powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Jak dodała, „wiemy kim jest napastnik, ten mężczyzna jest teraz przez nas poszukiwany”.

Liszczyńska podkreśliła, że „zawsze przy tego typu zdarzeniach korzystamy ze wszystkich dostępnych możliwości i sposobów, aby ustalić sprawcę i przebieg zdarzenia. Czynności nadal trwają”.

RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu podało, że policja zabezpieczyła m.in. monitoring, a na miejsce ataku skierowano przewodnika z psem tropiącym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl