Polacy chcą dłuższego urlopu. Ryzyko wypalenia zawodowego coraz większe

Z najnowszego raportu Manpower Group „Czego pragną pracownicy” wynika, że ponad połowa (51 proc.) pracowników uważa, że zapobieganiu wypalenia zawodowego pomocna byłaby większa pula dni urlopowych, a 44 proc. wskazało na zapewnienie przez pracodawcę elastycznego czasu i miejsca pracy. 39 proc. zatrudnionych chciałoby się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, a 36 proc. oczekiwałoby od organizacji dodatkowych dni wolnych w celu zadbania o zdrowie psychiczne. 36 proc. polskich pracowników oczekuje od swoich pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego.

Zdjęcie dodane przez Andrea Piacquadio/pexels

Według specjalistów pandemia miała wpływ na pracowników i zmieniła ich hierarchię wartości. 
Wraz z wybuchem globalnego zagrożenia zdrowotnego, dbałość o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną dla wielu osób stała się priorytetem. Szukając jednak rozwiązań na zapobieganie wypaleniu wśród pracowników należy się pochylić przede wszystkim nad jego przyczynami.
- tłumaczy ekspertka Manpower Group Jolanta Jastrzębska.

Z raportu „Czego pragną pracownicy” wynika ponadto, że 47 proc. polskich pracowników jest w miejscu pracy pewnymi siebie, niemal połowa (45 proc.) czuje bezpieczeństwo, a 39 proc. ma motywację do pracy.

Dodano, że z drugiej strony 3 na 10 (27 proc.) respondentów jest znudzonych i brakuje im motywacji, 19 proc. czuje się niepewnie, a 18 proc. brakuje poczucia bezpieczeństwa.

Jak zaznaczono, 30 proc. pracowników odczuwa stres w pracy – to o 9 punktów procentowych mniej niż rok temu (39 proc. w marcu 2021), ale też więcej niż przed pandemią (24 proc. w marcu 2020). 
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo