Pchły i kleszcze u psa – jak się ich pozbyć?

Pchły i kleszcze mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszych pupili. Jak uchronić psa przed tymi niebezpiecznymi pasożytami? Sprawdź!

Foto: mat. prasowy
Ask Nieruchomości

W sklepach dostępna jest bogata oferta preparatów zabezpieczających nasze psy przed pchłami i kleszczami. Jak wybrać idealny produkt, który ochroni czworonoga przed inwazją insektów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.
 

Preparaty do zwalczania pcheł u psów – dlaczego warto?

Pchły i kleszcze mogą być bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Pasożyty te wywołują różne choroby, które mogą być dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia psów. Inwazja pcheł u naszego pupila może spowodować pojawienie się alergicznego zapalenia skóry, ale nie tylko. Pchły przenoszą także m.in. tasiemca psiego i mogą być przyczyną anemii. Bardzo niebezpieczne dla psów są również choroby przenoszone przez kleszcze. Należą do nich. m.in. borelioza, babeszjoza, odkleszczowe zapalenie mózgu, erlichioza, bartoneloza czy anaplazmoza. Kleszcze i pchły najbardziej niebezpieczne są dla szczeniaków, które nie mają w pełni rozwiniętego systemu immunologicznego. Aby zabezpieczyć nasze psy przed inwazją pcheł i kleszczy, warto systematycznie stosować odpowiednio dobrane preparaty ochronne.

Preparaty na pchły i kleszcze dla psów – rodzaje

Na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na pchły i kleszcze dla psów, które pozwolą nam pozbyć się tych uciążliwych pasożytów – https://apetete.pl/preparaty-na-pchly-kleszcze-dla-psa.html. Produkty te są dostępne w różnej formie – w sklepach znajdziemy krople, tabletki, spraye i szampony, a także obroże na pchły i kleszcze. Aby dobrać idealny preparat na pchły i kleszcze dla swojego pupila, warto dowiedzieć się, czym cechują się poszczególne produkty. Poniżej znajdziesz charakterystykę najpopularniejszych środków stosowanych u psów przeciw pasożytom.

Krople na pchły i kleszcze

Krople na pchły i kleszcze w formie „spot on” to preparaty zawierające w swoim składzie substancje czynne, które pozwalają natychmiastowo zwalczyć pchły i kleszcze. Dodatkowo zapewniają ochronę przed kolejnymi inwazjami pasożytów przez co najmniej 4 tygodnie. Zanim kupisz krople na pasożyty dla psa, pamiętaj, że wybrany produkt powinien być odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb Twojego pupila. W sklepach dostępne są krople na pchły i kleszcze dla psów w różnym wieku i o różnej wielkości. Dzięki temu każdy może wybrać idealny preparat dla swojego czworonoga.

Tabletki na pchły i kleszcze

Substancje czynne zawarte w tabletkach na pchły i kleszcze wchłaniają się z przewodu pokarmowego do krwioobiegu psa. Tabletki na pchły i kleszcze są dobrą propozycją w przypadku czworonogów, które zmagają się z problemami skórnymi i nie mogą korzystać z kropel lub sprayu przeciw pasożytom. Środki na pchły i kleszcze w formie tabletek nie będą jednak odpowiednim rozwiązaniem dla psów borykających się z problemami żołądkowymi.

Spraye na pchły i kleszcze

Kolejnym popularnym środkiem na pchły i kleszcze dla psów są preparaty w formie sprayu. Wydzielają one zapach, który nie jest tolerowane przez pasożyty. Dzięki temu skutecznie zapobiegają inwazji pcheł i kleszczy.

Szampony na pchły i kleszcze

W sklepach bardzo często można również znaleźć szampony na pchły i kleszcze. Są to środki, które pomagają pozbyć się insektów oraz odświeżyć czworonoga. Warto mieć jednak na uwadze, że szampon nie uchroni psa przed kolejnymi inwazjami pasożytów. 

Obroże na pchły i kleszcze

Obroże na pchły i kleszcze to jeden z najczęściej wybieranych środków ochrony psów przed inwazją insektów. Obroża uwalnia substancje czynne, które niszczą pasożyty obecne na ciele zwierzęcia oraz chroni psa przed kolejnymi inwazjami pcheł i kleszczy nawet do 6 miesięcy.

 Źródło: ASK Nieruchomości

 

artykuł sposnorowany
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo