Holandia: duże utrudnienia na kolei. Powodem - strajk

Ze względu na strajk kolejarzy we wtorek nie kursują pociągi praktycznie w całym kraju. Informację przekazała dyrekcja holenderskich kolei (NS).

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Skitterphoto

Od ubiegłego tygodnia trwa akcja strajkowa związków zawodowych FNV, VVMC i CNV, działających w holenderskich kolejach. Powodem jest spór płacowy z kierownictwem NS.

Związki domagały się, aby miesięczne wynagrodzenie kolejarzy wzrosło o 100 euro i by otrzymali oni jednorazową wypłatę w wysokości 600 euro. Zarząd odrzucił te żądania i związki przystąpiły do strajku.

Kolejarze przerywali pracę na przemian w kolejnych regionach kraju. W ubiegłą środę strajkowali kolejarze w północnych prowincjach kraju – Fryzji, Groningen, Drenthe, Flevoland i Overijssel.

Natomiast w poniedziałek nie kursowały pociągi m.in. do Brukseli, Londynu i Paryża. Tego samego dnia koleje poinformowały, że we wtorek pociągi nie wyjadą praktycznie w całym kraju.

„Staraliśmy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby do tego nie doszło”

– powiedział dziennikarzom rzecznik NS Oscar van Elferen.

Rzecznik zapewnił, że we wtorek utrzymane zostaną połączenia z dworca centralnego w stolicy na lotnisko Schiphol, a także z Amsterdamu do Londynu (Eurostar) oraz Paryża (Thalys).

Nadal kursować będą również pociągi niektórych przewoźników lokalnych, informuje portal NOS. Władze NS apelują jednak, aby dla pewności podróżni korzystali z alternatywnego transportu.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#Holandia #pociągi

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo