Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. U Trzaskowskiego zapowiadają sankcje dla Polski

Dwa kraje, Rosja i Polska, są najbardziej karane przez KE. Polska, która otworzyła serca dla ukraińskich uchodźców i Rosja, która jest agresorem i dopuszcza się zbrodni – stwierdził w Paryżu premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem lewicowy europoseł Guy Verhofstadt, który będzie gościem Campusu Polska u Rafała Trzaskowskiego, po raz kolejny zapowiedział, że środki dla Polski nie zostaną wypłacone, niezależnie od roli, jaką nasz kraj odgrywa w pomocy Ukrainie. O kolejnej odsłonie walki KE z polskim rządem i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online. 

Gazeta Polska Codziennie

Mimo, że Polska zgodziła się wypełnić kamienie milowe, a podpisanie KPO ogłosiła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen to nadal nie zostały uruchomione środki dla naszego kraju. Politycy europejscy co raz częściej opowiadają się za tym, aby nasz kraj zagłodzić i nie wypłacać funduszy. W ostatnich godzinach swoją opinię wyraził niedawny szef frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Europarlamencie Guy Verhofstadt. „Bez względu na to, jak kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, nie otrzyma unijnych funduszy” – stwierdził polityk. Ten głos natychmiast stał się komentowany w Polsce.

Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie.

We wtorkowej „Codziennej” także:

  • Morawiecki: Postawa wobec Rosji testem dla Europy 

Jeżeli chcemy wolności i dobrobytu, to musimy zmienić naszą zależność od Rosji. Dlatego jestem przekonany, że postawa wobec wojny Rosji to prawdziwy test, czy cenimy sobie wartości demokratyczne – powiedział wczoraj w Paryżu premier Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania z prezydentem Emmanuelem Macronem, szef polskiego rządu poruszył kwestie dalszej pomocy Ukrainie, europejskiego bezpieczeństwa i sytuacji gospodarczej.

  • Przełomowy wyrok w sprawie „dzikiej” reprywatyzacji

To historyczny moment dla obrońców lokatorów i osób walczących z dziką reprywatyzacją – wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, którym zakwestionowane zostały wszystkie decyzje zwrotowe i odszkodowawcze wydane na rzecz nabywców roszczeń. „Oznacza to, że setki jeśli nie tysiące budynków musi natychmiast wrócić do miasta, a nielegalnie zarobiona kasa musi wrócić do państwa” – poinformował w mediach społecznościowych znany aktywista Jan Śpiewak.

  • Nitras znów przeciwko wierzącym

Poseł Sławomir Nitras powiedział, że nie chodzi do kościoła, ale modli się
codziennie. Stwierdził również, że Polska powinna jednostronnie wypowiedzieć konkordat ze Stolicą Apostolską i zawrzeć inny z Kampanią Przeciw Homofobii. Choć deklaruje, że nie walczy z katolikami, to jego postulaty zagrażają prawom osób wiernych.

  • Trzeba zamrozić ceny energii i uprawnień do emisji

Szaleństwo na rynku energii elektrycznej w Europie trwa w najlepsze. Ceny po raz pierwszy doszły już do 1000 euro za megawatogodzinę. Premier Morawiecki chce zaproponować zamrożenie kosztów emisji CO2 na poziomie 30 euro za tonę, co pozwoliłoby na natychmiastową ulgę na rachunkach za energię. Czeska prezydencja w trybie pilnym zwołała posiedzenie Rady Ministrów UE ds. energii w sprawie nadzwyczajnych środków rozwiązania sytuacji energetycznej.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. 

Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo