Śląskie: strażackie interwencje w związku z burzami i deszczem

Od niedzielnego popołudnia do poniedziałkowego poranka strażacy w woj. śląskim interweniowali ponad 320 razy w związku z intensywnymi opadami deszczu. Informację przekazała straż pożarna. Najwięcej zgłoszeń spłynęło z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej oraz okolic tych miast.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/diego_torres

"Do dziś rana straż pożarna odnotowała ponad 320 interwencji związanych z opadami"

- przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

"Najwięcej w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i powiatach: będzińskim, zawierciański i myszkowskim"

– wskazała.

Wcześniej, w niedzielę wieczorem Gołębiowska podawała m.in., że z Sosnowca strażacy odebrali blisko 100 zgłoszeń po popołudniowych burzach. Później skorygowała tę liczbę na ok. 75 – często okazywało się bowiem, że przed dojazdem strażaków na miejsce woda już ustąpiła.

"To była ogromna ulewa. Wszystkie służby pracują na maksimum swoich możliwości. Miejski Zakład Usług Komunalnych ściąga dodatkowe ekipy do pracy. Uważajcie na siebie"

– napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Jak uściśliły w poniedziałkowym porannym komunikacie służby kryzysowe wojewody śląskiego, najwięcej interwencji przeprowadzono na terenie Sosnowca - 76, pow. będzińskiego 54, pow. zawierciańskiego 43, Dąbrowy Górniczej 40, myszkowskiego 28. Większość interwencji związanych była z pompowaniem wody – wszystkie zakończyły się jeszcze w nocy.

Wskutek burzy m.in. w niedzielę ok. godz. 17. zalana została droga krajowa nr 86 w Sosnowcu, na wysokości ul. Daimlera, wskutek czego zablokowany został ruch. O godz. 17.24 udrożniono trasę w kierunku Częstochowy, a o godz. 17.52 - w kierunku Katowic.

Ok. godz. 18.30 zalana została także w Sosnowcu droga krajowa 94 na wysokości łącznika z drogą nr 86. Wyznaczono objazdy przez ul. Jabłoniową i drogi lokalne. W tym miejscu ruch przywrócono o godz. 19.12.

W miejscowości Lgota Gawronna w gminie Lelów wskutek wylania rzeki Białka po godz. 18 została podtopiona droga wojewódzka nr 789 oraz droga nr 1015S. Zalane zostały również posesje w m. Ślęzany. Działania strażaków w gminie Lelów zakończyły się około północy.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#intwerencje #straż pożarna #burze #Polska #śląskie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo