Rosnące bezrobocie i coraz większy dług publiczny to nic ważnego. - Dzień ogłoszenia zwycięstwa nad kryzysem to dzień, w którym komunikujemy realną szansę wzrostu - ogłosił premier Donald Tusk na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Na Twitterze dziennikarze i Internauci wyśmiewają ten nowy przekaz PR-owy rządu.

Premier Donald Tusk w Krynicy ogłosił koniec kryzysu w Polsce.

– Mam złą wiadomość dla pesymistów, nie będzie kryzysu (...) kryzys łomotał do naszych drzwi, ale go nie wpuściliśmy - powiedział szef rządu w trakcie swojego wystąpienia na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Na bieżąco słowa premiera komentowali Internauci na Twitterze.„Nie wpuścimy kryzysu do Polski, ani JK do Kancelarii Premiera!” - napisał na swoim profilu dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński. Z kolei dziennikarz „Wprost” Michał Majewski, komentując słowa Tuska, pyta: Jak można zakończyć coś, czego nie było? Przecież wyspą byliśmy, która się jemu (temu kryzysowi) oparła!”


Również rzecznik rządu, Paweł Graś na bieżąco relacjonował słowa szefa, co jak zawsze spotkało się z zabawnymi reakcjami użytkowników Twittera: