1 września demonstracja przed niemiecką ambasadą. Przypomnijmy o nierozliczonych zbrodniach

W czwartek 1 września o godzinie 19:00, w 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, odbędzie się demonstracja przed niemiecką ambasadą przy ulicy Jazdów 12 w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest przez warszawski Klub Gazety Polskiej pod hasłem #ReparacjeDlaPolski.

Demonstracja organizowana przez warszawski Klub Gazety Polskiej odbędzie się 1 września o godzinie 19:00 przed ambasadą RFN przy ulicy Jazdów 12 w Warszawie pod hasłem #ReparacjeDlaPolski. Tego dnia obchodzić będziemy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wspólnie przypomnijmy Niemcom, że Polsce należą się reparacje wojenne za zbrodnie popełnione w czasie wojny!

W trakcie wydarzenia odbędzie się również koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. 


1 września br. ma zostać upubliczniony raport dotyczący reparacji od Niemiec, który został przygotowany przez funkcjonujący w poprzedniej kadencji parlamentu - od września 2017 roku - Parlamentarny Zespół ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej.

- To będzie duża operacja. Liczę, że z czasem powinna przynieść rezultaty, chociaż zdaję sobie sprawę, że to jest dłuższy czas, być może nawet całe pokolenie minie - ja mogę tego nie dożyć, ale kiedyś trzeba zacząć. Nie wolno z tego rezygnować, bo nie ma żadnych powodów, abyśmy ciągle się uznawali za tych, których można traktować gorzej niż innych 

- mówił niedawno Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo