Joński i Szczerba mieli ujawnić prawdę ws. zatrucia Odry... Nie wyszło. GIOŚ obalił ich teorię

Przyczyna śnięcia ryb w Odrze nie jest jeszcze w pełni znana. Na co dzień prowadzone są liczne badania, które krok po kroku obalają tezy wysnuwane przez polityków opozycji. W opublikowanym dziś wpisie na Twitterze, Michał Szczerba (PO) w towarzystwie Dariusza Jońskiego zapowiedzieli, że podczas Campusu ujawnią nowe fakty z kontroli poselskiej dotyczące zatrucia Odry. "Panie Pośle, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd" - odpowiedział na "odkrycie" posłów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jakie plotki zdementowano tym razem?

Leonhard Lenz Creative Commons Zero, Public Domain Dedication via Wikipedia Commons, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oder_in_Lebus_2022-07-05_04.jpg//twitter.com/@PL_GIOS//twitter.com/@MichalSzczerba

Mówiono już o olbrzymiej ilości rtęci w Odrze. Potem przyczyną śmierci tysiąca ryb miał być tlen. Wszystkie te domniemane przyczyny jednym głosem powielała opozycja. 

Tym razem sławny opozycyjny duet polityków zapowiedział, że w trakcie Campusu Polska Przyszłości ujawni nowe fakty ws. Odry. 

Co więcej, Dariusz Joński opublikował wpis, w którym wskazał rzekomo nową przyczynę zatrucia rzeki. Już nie tlen, już nie rtęć. Teraz - mezytylen...

Teoria obalona szybciej, niż przekonała zwolenników opozycji...

W odpowiedzi na ten post, zareagował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który obalił kolejny wytwór opozycji ws. katastrofy ekologicznej. 

"Panie Pośle, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Mezytylen został w 100% wykluczony po dokładnym przebadaniu próby wody. Nie potwierdzono jego obecności akredytowaną analizą i od dawna o tym informujemy. #StopFakeNews"

- napisano.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezależna.pl, twitter.com

 

#opozycja #Platforma Obywatelska #Michał Szczerba #Dariusz Joński #Odra

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo