Powyżej 30 stopni nawet w cieniu. Uwaga na burze z gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed upałami i burzami z gradem dla niemal całej Polski. W niektórych częściach kraju, temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 34 stopni Celsjusza w cieniu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/olkuszanin

Alerty drugiego stopnia przed upałami obowiązują w sobotę w województwach: warmińsko-mazurskim, w przeważającej części województwa mazowieckiego, w województwie kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i pomorskim (poza powiatami północnymi).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami obowiązują w województwach: świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i w południowych powiatach województwa mazowieckiego.

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w całym kraju z wyjątkiem województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz części województwa wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo