„Gazeta Wyborcza” już nie działa – Polacy chcą oglądać „Czas honoru”

  

Choć „Gazeta Wyborcza” nie ustaje w atakach na serial TVP „Czas honoru”, losy głównych bohaterów – zrzuconych na tereny okupowanej Polski „Cichociemnych” - nadal chcą śledzić miliony Polaków. Najnowszy sezon serialu, opowiadający o losach Żołnierzy Wyklętych i walce z komunistyczną władzą przyciągnął przed ekrany niemal 2,5 mln widzów.

Akcja VI sezonu „Czasu honoru” rozgrywa się już po wojnie w Polsce okupowanej przez komunistów. Bohaterowie serialu muszą stawić czoła komunistycznym oprawcom. W serialu ukazane zostały działania Żołnierzy Wyklętych oraz brutalność ścigających ich funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

Nagonkę na serial przypuściła „Gazeta Wyborcza”, której redaktorzy najwyraźniej poczuli się urażeni tym, że „Czas honoru” ukazuje komunistów równie negatywnie, jak hitlerowców w poprzednich sezonach serialu.

Jak ustalił portal niezalezna.pl atak „Wyborczej” na „Czas honoru” nie odniósł skutku, ponieważ przed telewizorami zasiadło 2 mln 466 tys.. 

Podobną popularnością cieszył się także poprzedni V sezon serial „Czas honoru” emitowany jesienią ubiegłego roku. „Czas Honoru” emitowany na antenie TVP2 gromadził wówczas średnio 2,52 mln widzów, dając stacji 17 proc. udziału w rynku i był jednym z najczęściej oglądanych seriali telewizyjnych.

Zobacz "Czas honoru" sezon 6

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Lewicowy naukowiec zinterpretował słowo „Polacy”. „To nie naród, lecz niszcząca ideologia”

Michał Bilewicz / youtube.com/print screen/@Uniwersytet Warszawski/Twitter.com/screenshot

  

Michał Bilewicz, który jest wykładowcą na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego postanowił w mediach społecznościowych przedstawić swoją interpretację słowa "Polacy". Zdaniem naukowca "od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko... niszcząca ideologia".

Bilewicz jest młodym lewicowym naukowcem i publicystą specjalizującym się w m.in w kwestiach związanych z antysemityzmem. Jego badania skupiają się na problematyce teorii spiskowych, uprzedzeń i dehumanizacji, na gruncie ksenofobii, antysemityzmu.

Profesor postanowił podzielić się w sieci swoim rozumieniem słowa "Polacy". Według Bilewicza słowo to można utożsamiać z "niszczącą ideologią", której "trzeba się przeciwstawiać".

Tym, którzy nie zrozumieli jego wywodu, profesor wyjaśniał, że nie chodzi mu o Polaków, jako naród, ale właśnie o "panoszącą się ideologię". Bilewiczowi nie podoba się "epatowanie swoją tożsamością na różnych Marszach Niepodległości i innych polo-paradach".

W internetowej dyskusji głos zabrał m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując, że myśl młodego naukowca może być obciążona stereotypem, które sam Bilewicz, na co dzień bada.

Michał Bilewicz pełnił funkcję kierownika Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Był również członkiem zespołu lewackiej "Krytyki Politycznej", a także redaktorem takich pism jak "Lewą Nogą", "Midrasz" (gdzie pisał m.in. mjr Zygmunt Bauman) i "Słowo Żydowskie". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl