Magda Linette awansowała do ćwierćfinału w Cleveland. Polska tenisistka pokonała Soranę Cirsteę

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na twardych kortach w Cleveland. Polska tenisistka pokonała w drugiej rundzie wyżej notowaną Rumunkę Soranę Cirsteę 6:4, 6:2.

fot. twitter.com/z_kortu/

Magda Linette jest już w ćwierćfinale turnieju w Cleveland po zwycięstwie z Soraną Cirsteą. W światowym rankingu 30-letnia Polka zajmuje obecnie 67. miejsce, a dwa lata starsza Cirstea jest 38.

Magda Linette wygrywa w Cleveland

To było piąte spotkanie tych tenisistek i drugie zwycięstwo Polki. Pierwsze odniosła 11 lat temu w imprezie ITF we francuskim Poitiers. Później w turniejach WTA, kolejno w Tiancin (2014), Shenzen (2019) i Strasburgu (2021), górą była Rumunka. Wcześniej w Cleveland, gdzie poznanianka przygotowuje się do rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego US Open, w identycznym stosunku pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu.

Jej następną rywalkę wyłoni środowy pojedynek niemieckiej kwalifikantki Laury Siegemund (216.WTA) z Ludmiłą Samsonową, która plasuje się na 45. pozycji w klasyfikacji tenisistek. Rosjanka niedawno triumfowała w zawodach w Waszyngtonie, a w kwietniu stawiła zacięty opór Idze Świątek w półfinale turnieju w Stuttgarcie.

Magda Linette (Polska) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:2

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Magda Linette #tenis

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo